Kabızlık

eezgi soruyor: 10

Merhaba herkese!Aranıza yeni katılan çaylak bir anne olarak hemen bir soru sormak istiyorum.
Oğlum 3,5 aylık. Doktor kilosunun yetersiz olduğunu söyleyip mama takviyesi yapmak gerektiğini söyledi. Yaptık ama bizimki dört gündür kakasını yapamıyor bu defa da. Doktoru arayınca gliserinli fitil kullanmamızı önerdi. Ben de kullanmak istiyorum henüz böyle bir şey. Deneyim olan anneler varsa, neler yaptınız başka çözüm olarak? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nesejoy

gliserinli fitilin hicbir zarari yok ki. bence hemen deneyip cocugunuzu rahatlatin.rahatladiktan  sonra ise onerim Aptamil Conformil mama, kabizlik ve gaz sorunu olan bebekler icin ozel bir mama. arkadasima da onermistim hemen rahatladi bebegi.


Aycadk

biz de 1 çay kaşığı organik zeytinyağı veriyorduk kabız olduğunda, doktorumuzun oluruyla tabi...


pratikanne

Sevgili Ezgi,

Uzum suyu veya murdum erigi suyu (sulandirilmis) verebilirsin.


nesejoy

arkadaslar dikatinizi cekerim bebek daha 3 aylik, ek besine gecmemis! aman doktor onayi olmadan meyve suyu filan vermeyin bence


eezgi

Nesejoy,AycaEvrim,pratikanne
Çok sağolun yanıtlarınız için.Mamayıv değiştirdim,umarımv bizde de olumlu sonuç verir.Bir düzensizlik olmakla beraber, şimdilik iyiye gidiyoruz. Umarım böyle devam eder.nesejoy

merka ettim hangi mamayi kullaniyorsun?


sevda

ben de kızıma gliserinli fitil kullanmıştım kesinlikle bir zararı yok aksine kullanmazsan kabızlığı onu daha çok rahatsız edecek. zaten birkaç kullanımdan ( gerektikce ) mamaya alışacağı için düzene girecektir. insan bebeği sancıdan ağlayınca panik yapıyor. kolay gelsin bebeğini güle güle büyüt. birde ben iki kızımda da aynı problemi yaşadım ,aralarında yaş farkı olduğu için bazı bilgileri unutmuşum yani hepimiz her yeni bebkte biraz çaylak oluyoruz dert etme birlikte büyüyeceksin :)


eezgi

nesejoy,ancak geçebildim bilgisayar başına. Uzun zamandır uğrayamamıştım siteye.
 Aptamil 1 kullanıyorum.eezgi

Sevda, çok teşekkürler. Hepimiz sağlıkla büyütelim bebeklerimizi.Dilerim, bizim oğlanla birlikte büyürüm ben de.


nesejoy

ezgi;

conformil de aklinda olsun, cok ise yariyor.yine aptamilin urunu.Cevaplamak için Üye ol