Ev yapımı gazoz

_shushu soruyor: 6

Arkadaşlar kolanın içindeki türlü türlü zararlı şeylerden sonra birde rengini veren böcek çıktı,üstelik bu böcek yasal olarak nersedeyse pembe renkli herşeyde kullanılıyormuş,çilekli gofret,çilekli süt,çilekli yoğurt.Bir nevi doğal gıda boyası.Araştırmaya göre kişi başına yılda yarım kilo tüketilen miktar.Her neyse konunun detaylarını internette bulabilirsiniz.Böcek bir yana asitli içecekelerin içindeki her biri kimyasal maddelerin ayrı zararları var.Glikoz şurubu da cabası.Bunları okuduktan sonra yemek yarışmasında ahçılardan birinin evde asitli içecek yaptığını hatırladım başladım araştırmaya.Şu tarifi buldum ben ve eşim bayıldık diyebilirim her gün muahakkak yapıp içiyoruz.

  Tadı schweeps gazoza banziyor.Bir şişe soda için yarım limon kabuğu rendesi ve suyu,bir yemek kaşığı şeker,bir kaç yaprak taze nane.Yarım soda ve diğer tüm malzemeler blender'a konur,çekilir.Bardağa alınır ve kalan soda ilave edilir.Sodanın kalanın sonradan ilave edilemsinin nedeni karıştırken asidinin kaybolmasını önlemek.Daha fazla miktarda da yapsanız.Sodayı az tutun sonra karıştırıp bardaklara bölün.
  •    Ayrıca nar yada portakallada yapılabilir.Biraz taze zencefilde hoş bir tat verir.Detaylı anlattım ki şu koladan çocuklarımızı koruyalım.Gelelim soruya sizin farklı tarifleriniz varmı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozlemsanli

bende denesem iyi olacak,tam bir kola bağımlısıydım,şu böceklerden dolayı tiksinti geldi içime


berrulina

ben kızıma hamile kalmamla koladan uzaklaştım 2 senedir hiç içmedim bi yerimde eksilmedi ne buluyorlar şu içecek de anlamıyorum taze sıkılmış meyve suları varken kolada neymiş bende bu tarifi deneyim asitli birşey içeceksek bari soda olsun içeceğimiz hemde yararlı


yesimk

Konsantre vişne suyu dediğiniz işlemi ben de erik ve kayısı da yapiyorum. Cok güzel oluyor ister şekerli ister sekersiz. Tarifler icin teşekkürler.


akarsum

Vişne suyunu buzdolabında sakliyorum her ihtimale karsı bı keresinde günlerce dışarda kaldı hic bise olmadı tariftede dışarıda kalsa bise olmaz yazıyor


akarsum

Kayinvalidemler ayranı sodayla yaparlar ben çok sevmedim ama denemek isteyenler olur belki


lilylola123

çamlıca gibi gazoz mu kullanacağız yoksa mineralli su mu

Cevaplamak için Üye ol