Ankara'da organik tavuk

dilek80 soruyor: 3

Ankara organik tavuk nereden bulabilirim acaba? Hatta internet üzerinden sipariş edebilceğim bir yer de olabilir. Oğluma daha tavuk yediremedim:-(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


neretva

Sizi uyarmak için yazıyorum. Organik tavuk diye özellikle kasaplarda satılan tavuklar 3-4 yaşındaki yumurta tavukları olabilirler. Bunlar kart olduklarından geç pişerler ve piyasada ''organik tavuk alalım'' paniği çıkınca servis edilirler. Biz alıp geç pişince seviniriz, tamam organik diye. Öncelikle organik tavuktan kastınız ne? Gezen tavuk mu? Yoksa yedikleri içinde et olmayan, gdolu mısır olmayan, antibiyotik olmayan tavuk mu? Korkarım yok öyle bir tavuk. Ülkemizin yerel tavuklarının büyük kısmı kuş gribi paniğinde canlı canlı gömüldüler. Biz tavuk yemiyoruz. Ama size tavsiye edebileceğim yer Çayyolu Doğal Çiftlik Ürünleri mağazası. 8. caddede. İnternetten bulabilirsiniz. Oraya belli aralıklarla yayla tavuğu, organik tavuk ve Ziraat fak. tavukları geliyor. Önceden ad yazdırırsanız buluyorsunuz, yoksa kalmıyor. Ben onların da doğal ve gezerek beslenen tavuk olduklarına inanmıyorum, ama yiyenler beğeniyorlar.


alishka

sevgili durusella tavsiyene çok teşekkür ederim. Yıllardır marketlerden aldığım tavuk ürünlerinden dolayı tavuğun tadını unutmuşum, gerçekten Emek 8.Caddeki Tipo tavukçuluktan tavsiyeriniz üzerine alışveriş yaptım özlediğim tavuğun lezzetine kavuştum, ayrıca bütün ürünleri organik olarak temin etmek mümkün.


duyguakarsu

Her şekilde Tunalı Hilmi'de TAVKO favorimdir. Son 1 aydır aldığım tavuklar özellikle inanılmaz!!
Cevaplamak için Üye ol