Bebek öncesi temizlik

Bashaque soruyor: 10

Merhaba,

Oğlum Aziz'in doğumuna 2 ay kadar kaldı biz de hazırlıkları biraz hızlandırdık.
Bebek eve gelmeden önce evi ve eşyalarını temizlemek gerek, pompa gibi aletleri de sterilize etmek gerek.
sizlerin ev temizliğinde, kıyafetleri yıkamada ve bulaşık için önerebileceğiniz deterjan tavsiyeleri nelerdir?
Klar marka iyi midi? Ev temizliğini normal şekilde yapabilir miyim? Kıyafetler için hacı şakir sabun rendesi yerine önerebileceğiniz bir marka var mı? Bulaşık için de Klar kullananlarınız var mı?

Cok soru sordum :)

Sevgiler

Başak

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


mugemod

bulaşık için frosh büyük oranda çözüldüğü için ve yine froshun aloeverali sıvı çamaşır deterjanı.yumuşatıcıya gerek kalmıyor. yerlerde arap sabunu.mutlu doğumlar:)


melihece

ben camasırlar için dalin in hassas ciltler için olan sıvı deterjan ve yumusatıcısını kullanıyorumMCA

bashaque, ben sizin haftalarınızda bebeğin kıyafetlerini dalinle yıkadım, ütüledim ve dolabına yerleştirdim. yardım edecek kimsem yoktu o yüzden erken başladım, çok ağırlaşmadan tüm işlerimi bitirdim. son zamanlarımda kendimi yoracak şeyler yapmadım, tavsiye ederim. dediğiniz markalar hakkında bir bilgim yok.


iflah_olmaz

evimi normal temizledim.sadece oğlumun kıyafetlerini hacışakir saf sabun makine için olanla yıkadım ve ütüledim.hala farklı bişey yapmıyorum.hatta ütü bile yapmıyorum:-))

 Bashaque

Cevaplarınız icin cok teşekkürler


gulenozel

Ben dalın kullanmıştım çamaşırlar icin hala da onları kullanıyorum ancak son zamanlarda normale dönmeyi düşünmeye başladım, çok hassas ciltli bebekler dısında normal deterjanlarda alerji yapmiyormuş çift su durularim olmadı, şimdi bir de yaz günde 4-5 makina çamaşır yıkadığım oluyor!!! Ev temizliği icin ayrı birşey kullanmadım sadece sterilizasyon makinesi aldım emzik biberon vb gibi seyler icin, bir de kapbula diye bir mağaza var bebekler icin organik seyler satıyorlar hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama kapbula.com.trye bakabilirsiniz ordan organik leke çıkarici sabun ve oyuncaklar icin sprey dezenfektan aldım memnunum.


happypipek

Hayırla sağlıkla doğsun kuzun inşallah. Ben bütün kıyafetlerini dalinle yıkayıp ütüleyip torbalarda saklamıştım, toz olmasın diye. Evi normal temizletmiştim, camlar kapılar silinmişti, halıları yıkamaya vermiştim.. Steri makinesi almıştım, herşeyini steril etmiştim. Bulaşık deterjanı değilde kızın eşyalarını sıvı sabunla yıkadım. 3 ayı dolduktan sonra da hacışakir granül deterjan ve dalin hipoalerjik yumuşatıcı kullanıyorum. Bebişin doğduktan sonra çok ağır deterjanla silme evini, onun bulunduğu odada çamaşır kurutmamaya calış.. Çokta sakınmaya gerek yok ama. Kolay gelsin, sağlıklı doğumlar:)smurfette

ev temizliginde buharli temizlik makinalarinda yararlanilabilir diye dusunuyorum.. deterjan kullanmamak acisindan ve bebek kiyafetleri icinde granul sabun olabilir.


ldeniz

bulaşıklar için ben de klar kullanıyorum. yerler ve mobilyalar için arap sabunu. klar burda bi organik markette satılıyor. fakat üstünde organik olduğuna dair türkçe bir şey yazmıyor. aslında bi araştırmak lazım diye düşünüyorum. bu arada kıyafetler için de klar kullanıyorum.Cevaplamak için Üye ol