1. ay emzik başlamak için erken mi?

olcameric soruyor: 5

Merhabalar
Bu ay doktorumuza gittiğimizde bebeğin fazla kilo aldığını beni emzik yerine kullandığını söyledi.bebeğin ve benim rahatlamam için emzik önerdi ama benim aklım karışık.nedense emziğe karşı olan birsürü kişi var ama anlamıyorum nedenini.1. ayda başlamak çok mu erken?Hoş ;doktor bunu der demez evde bulunun bi emziği denedim bebeğim almadı.Sanırım bir de böyle bir sıkıntı var bazı bebekler hiç emzik almıyor.Ne dersiniz zorlayım mı bebeğimi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


BlogcuAnne

Ben emziğe hiç karşı olmadığım gibi emmek isteyen bir bebeğin "emziğe alışır" diye emzikten geri kalmasını yanlış buluyorum.

Biz şu an 3 buçuk aylık olan oğluma emzik verdiğimizde birkaç haftalıktı. Sorun yaşamadık.

Şimdi elini de emiyor, ama hala emzik emiyor. Kararı o verecek.

Eğer memeyi iyi emiyorsa çekinme, ver derim.


duru

benim kuzum sabah 9 da dünyaya geldi akşam emziği verdik ağzına... kötü bişi olduğunu sanmıyorum... anneyi çok rahatlatıyor tam tersi. emziğin faydasını çok gördüm. ama şu anda da emziği nasıl bıraktıracağım sıkıntısı var. sadece uyurken emiyor emziği, sürekli ağzında dolaştırmıyor, bakalım nasıl vazgeçiricez.. yine de hiç bir zaman pişman olmadım.


NORTH_TAN

Bizde vermeyi denemiştik ama başarısız olduk:(( Doktor ver dediğinde bu bebekler istemiyor galiba:))


cerenaltintel

Almıyor emziği,  gerçi daha yeni 3. aya geçti ama hastanedeyken de demiştik ALMIYOR.. Aldıranlar nasıl aldırdılar emziği yazsınlar ne olur. Emzik yerine kullanılmaktan 1,5 ay yaralarım geçmedi.


nilaylilayla

bizimkide ilk günler almamıştı...daha sonra yine denedik,alıştırmak için emziği verdikten sonra 4-5 dakika parmağımızla hafif tutarak ağzından atmasını engelledik...tutana ve emmeye başlayana kadar...bu şekilde 1 haftada alıştı.. sadece uykuya geçerken yada karnı tokken ağladığında veriyoruz, 15 dakika, yarım saat kadar ağzında tutuyor....bütün gün ağzında değil,sadece ihtiyaç duyduğunda...Cevaplamak için Üye ol