hamilelikte çatlaklar

mrvksm soruyor: 2

Özellikle hamileliğimin son aylarında karnımdaki çatlaklar belirginleşmeye başladı, doğumdan ne kadar zaman sonra renkleri beyaza dönüşüyor? Çatlak kremi kullanmasına rağmen etkisini göremeyen varmı aranızda?

Sevgilerimle!


Bu soruyu cevapla


2 Cevap


NORTH_TAN

Hatırlayamıyorum ne zaman beyazladıklarını .
Krem konususna gelince , güzel güzel kremler kullandım. 8. ay çatlaklarım oluştu. Doktoruma ne yapmalayım dedim. Doktorumda "normalde hiç kilodan dolayı çatlağın var mı? " dedi. yanıtım evet. O da " yapabileceğinin en iyisini yapmışsındır. Bu kadar çatlak normal.Üzülmene gerek yok. Bebeğimize odaklanalım biz" dedi. 


cadsiz

benim hem annemde hem de teyzemde çok çatlak olmuş, hem de büyüme dönemimde benim dizlerimin iç kısmında filan da çatlaklar oluşmuştu. Yani genetik olarak çok yatkındım. Özel çatlak kremi olarak sadece mustela kullandım, bunun dışında yoğun olarak acıbadem sütü, badem yağı ve body shop kakao yağı http://www.thebodyshop.com.tr/product_page.asp?ProductGroupID=20&GroupID=2 
kullandım. korkunç genetik yapıma ve 14 kilo almama, karnımın top gibi gerilmesine rağmen çok az çatlak oldu. o yüzden bu ürünleri tavsiye ederim. sabah akşam sürüyordum ben bir gün ondan bir gün bundan şeklinde..
not: benim doktorum da bu genetikle yapacak fazla birşeyin olmadığını bu ürünlerin azaltabileceğini, denemeye değeceğini söylemişti. zaten özellikle kakao yağı o kadar yağlı ki tereyağı gibi, fayda etmemesine imkan yok..Cevaplamak için Üye ol