bıldırcın yumurtası

melay soruyor: 7

arkadaşlar bıldırcın yumurtasını en fazla ne kadar yedirmeliyiz çocuklarımıza bileniniz var mı? ben bir sitede haftada 1 tane diye okudum ama yumurtalar çok  küçük olduğu için günde 2 tane yediği oluyor o zaman hergün vermiyorum gerçi siz yediriyor musunuz çocuklarınıza?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


evren

valla hiç denemedim faydalarını duydum ama,  astıma iyi geldiği için kendim içmeyi denemiştim  bir aralar, kokusu çok fena... çocuklar için iyimiymiş?


melay

valla ben iyiymiş diye duydum evren, yalnız çiğ olarak değil kaynatıyosun normal yumurta gibi hem çok hoşlarına gidiyor bebek yumurta diye yiyor utku:) normalini yediremiyorum da:(


hmozturk

ben 2 günde bir 2 tane yediriyordum ama şimdi ayda 3-4 kez veriyorum.


smyy

bıldırcın yumurtasını kaç aylıkken vermeye başlayabiliriz. birde haşlayarak mı veriyoruz. cevaplayan olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.


BASKAYA61

yumurtanın sarısını 7-8 aylıkdan sonra verilebiliyor 1 yaşdan sonrada beyazıda verilebilir.Bıldırcın yumurtasını 2 günde bir veriyorum 2 tane olarak.Haşlanarak veriliyor.


elyesa_79

bıldırcın yumurtasını bende nasıl vericem diye düşünüyordum çok teşekkürler paylaşımlarınız için


burcubrsn

bıldırcın yumartasının protein oranı normalinkinden oldukça yüksek olduğu için ve oğlum zaten normal yumurtayı hergün severek yediği için  ben hiç ihtiyaç duymadım..sonuçta fazla protein de zararlı..

ancak normal ymurta sevmeyen çoçuklar için hergün olmamak kaydıyla arada verilebilir..Cevaplamak için Üye ol