nasıl bir anaokulu seçmeliyim?

shang soruyor: 10

meraba ,

3 yaş için nasıl bir anaokulu seçilmeli ? çevrem de iki tür okul var.

1. si çok fazla öğretici değil. yani daha çok çocukların oyunla vakit geçirdiği anaokulları. bu tür okulların saatleri daha esnek . açıkcası bende haftanın 5 günü tüm gün boyunca kızımı bırakmak istemiyorum.

2. si ingilizce eğitimi veren haftanın 5 günü tüm gün boyunca vakit geçireceği yoğun eğitimin verildiği anaokullar . bu kadar eğitim bombardımanı bu yaşta sizce uygun mu . çok kararsız kaldım. malesef ikisi arasında bulamadım. kadıköy civarında varsa makul eğitim veren bana iletirmisiniz.

yani iki seçenekten hangisini seçmeliyim sizce. yoğun eğitim veren okulların bir artısı var mı ( 3 yaş için )

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


selin_han

montessori eğitimi veren bir okul bulabilirseniz en güzeli o olur (Çocuğun doğasına zarar vermeden eğitim veriyor).  Palet (çengelköyde), küçük kara balık koşuyolunda ikisi de çok kaliteli okullar. Mutlaka gezin görün öyle karar verin derim 


shang

selin- han teşekkürederim. şu an internetten inceliyorum.


selin_han

her iki okulunda öğretmenleri çocuk duyarlılık eğitimleri almış ve hassasiyetle seçilmiş. Hatta paletinkiler eğitimlerine devam ediyorlar.  Okul öncesi dönem kişilik ve karakter gelişimine denk geldiğinden öğretmen çok önemli.


ayberke

Bende gerçekten merak ediyorum montesorri eğitimi veren kreşlerde çalışan öğretmenler sertifikalarını hangi kuruluşlar alıyorlar.(montesorri eğitimi için) 


selin_han

Emel Hanım (çakıroğlu wilbrandt) şu anda en aktif eğitimci konumunda (AMI sertifikalı) . Üniversitelere de o veriyor. Yine Fatih ünivesitesinin eğitimleri oluyor. Cogemed bünyesinde Hollanda'dan bir üniversitenin montessori bölüm başkanı  tarafından verilen eğitimler devam ediyor. Yakında da Palet'in sertifikalı  2 yıl sürecek eğitimleri başlıyor diye biliyorum (eğitimciler yine yurtdışından gelecek) .  katılmak isterseniz sayfasından takip edebilirsiniz.  selin_han

istanbulda benim bildiğim iki güvenilir montessori okulu diğerleri konusunda bilgim yok (eğitimler vs)


AOA

merhaba, Kadıköy'de nerede otuyorsunuz? 


shang

Kadikoy altiyolda oturuyorum.AOA

Merhaba tekrar. Size Fenerbahce'de Milenyum Anaokulunu öneririm. Hem programları ve saatleri esnektir hem de eğitimleri iyidir. Her 2 okul tipine de uygun kısacası. 


doktorevren

Suadiyede İzci anaokulunu kesinlikle onermem. Biz cok pisman olduk. Bir de montessori egitimi verdiklerini soyluyorlar, ama Hem doktor olarak, Hem de bu isin icindeki diger okullarla kiyasladiktan sonra, bunun sadece sozde kaldigini gorduk.Cevaplamak için Üye ol