Alerjik astım hakkında bilgisi olanlar yardım lütfen

subatt soruyor: 2

Merhaba,

Sık sık akut bronşit geçiren kızımın alerjık oldugunu dr söylemişti. Ve son olarak yaptırmış oldugumuz kan testleri ve aletji testinden sonra kızımın hafif bir Astımı olduğunu ögrendık. Bahar polenleri, kedi,köpek ve hayvanlara karşı alerjısı olduğu ortaya cıktı. Ne zaman acık havada uzun süre kalsak kızım ertesı gunu grıbal enfeksıyon geçiriyordu. Yani öylr sanıyorduk. Burun tıkanması, burun akması, ve peş peşe öksürük.. Ama bunlar meger Astım oldugundan dolayı oluyormuş.

Kreşe başladıgında aynı septomlar sık sık göruldugu üzere almak zorunda kalmiştik. Biz mıkrop kaptı hasta oldu sanırken kızımın Astımı bronsıt seklınde başlıyormuş..

Geç kalınmış bile olsa teşhıs konulmasına sevındım. Süreklı üşüttügümü, mıktop kaptıgını sanırken geçirmiş oldugu hep hafıf astım belirtileri imiş.

Annelere sorum:

1- Evde ne gibi önlemler aldınız,

2- Kullanmış oldugunuz ilaçlar nedır?

3- Okula giden cocuklar için nasıl önlem alıyorsunuz?

4- bu konuda olan bilgi ve deneyımlerinizi paylaşırmısınız?

Tum yavrulara çok geçmiş olsun..

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


subatt

Bilgisi olan yok mu??


dahlia

geçmiş olsun.6 yaşındaki kızımda ,genizeti ameliyatı sonrası,doktoru alerjisi olduğu için büyüme olduğunu söyledi.bizde kan va cilt tesi yaptrdık.cilt testinde bişey çıkmadı.ama alerjisi var çünkü sizin şikayetlerinin aynısı vardı.başka sehirde 3 gece sabaha kadar öksürmekten helak olmuştu kızım.

   singulear çiğneme tableti,öksürük astım yüzünden olduğu için,koruyucu ağızdan sprey ve alerji surubu.
   burun tıkanıklığında sprey,her sabah okula giderken,buruna su püskürten ve diğer burundan pisliklerin çıkardığı tuzlu sulu püskürtme aparatı.aklıma gelmedi ismi:)tıkanırsa nebulazötörle hava.Cevaplamak için Üye ol