İştah açıcı şurup apetizer

azzraa soruyor: 10

Kızım 5 gün önce kusma şikayetti ile hastaneye kaldırdık ve serum takıldı.Kaka tahlilinde rota virüsü ve enfeksiyon çıktı.Şimdi ise ishal ve ara ara kusuyor.Doktorumuz 5 tane iğne verdi.Yavrum şimdi biraz daha iyi ama hiçbirşey yemiyor.İyice zayıfladı.Zaten 5 aydır 9.5 kiloda sayıyorduk.Doktora hiçbirşey yemediği için iştah açıcı bir şurup yazmasını söyledim.Doktor da iştah açıcı şurup olmadığını ama besin takviyesi için bir şurup yazacağını söyledi ve APETİZER verdi.İçeriğinde anason,nane yaprağı,hindiba kökü,rezene meyvesi özleri ve vitaminler var.Bir de içeriğindeki bitki özleri nedeniyle hafif çökelti ve bulanık görme olabilir yazıyor.Acaba aranızda kullanan var mı.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


lalena

öncelikle çok ama çok geçmiş olsun :(

zaten yemeyen bi bebek (ki bu dönemde bizimkide yemiyordu) üstüne hastalık... üzüntünüzü çok iyi anlayabiliyorum. ama çocuklar minik olalarına rağmen sandığımızdan çok daha güçlüler. demem o ki kısa bi zamanda atlatacaktır. hatta bi bakacaksınız ki yeme sorunu diye birşey kalmamış.

bunları yazmamın sebebi aynen sizin gibi durumları yaşamış olmam. bence viamin vermek annenin içini acayip rahatlatıyor. yemek yemiyo bari vitaminini alsın diye düşünüyoruz.ama iştah falan açmıyo. denediklerimden yola çıkarak söylüyorum.

keçi boynuzu özü iştah açıyormuş diye duydum. bunu bi araştırmanı tavsiye ederim.

sorunun cevabı olmadı ama kusura kalmayasın.

iyi günler


azzraa

Cevabınız için teşekkür ederim.Yine de içim rahatladı.Evet iştah açmıyor ama dediğiniz gibi birşey yemediği için en azından dışarıdan vitamin alsın.Şimdi yemesi yavaş yavaş başladı.Umarım ileri günlerde daha çok düzelir.


lalena

Bence kesinlikle düzelir. Bu konuyu paylaştığım ve güvendiğim Dr un önerisi şöyleydi: öncelikle ısrar yok, yemeği çeşitlendir( abartmadan), ara verip tekrar dene idi.


pakize_efe

maalesef istah acıcı bir ilac yok. verilen vitaminler de sadece bizi rahatlatıyor. vitamin degerleri normal olan bir cocuga vitamin takviyesi ya da balık yagı takviyesi de doktorlar tarafından uygun bulunmuyor. bir beslenme uzmanına danısabilirsiniz bu konuda. eger kilo ve boy geri kalmıssa kalorisi yuksek mamalar oneriyorlar.  ama bunu yalnızca belli bir sure kilo alımı ve ozellikle boy uzaması durdugunda oneriyorlar. rapor falan cıkartıyorlar. ilac degil gıda takviyesi. ama oyle kafana gore gidip alamıyosun. bunu sorabilirsiniz doktorunuza.


bebegınıze de ısrar etmemek de fayda var. kendim de bunu yasadıgım ıcın  biliyorum bu cok zor ve yıpratıcı bir durum ama ısrar etmenin cocuga da bize de bir faydası olmuyor..


netangel

Arkadaşlar, Apetizer bitkisel bir ürün. İçindeki bitkiler çok iyi bilinen bitkiler. Ortak özellikleri ise mide bağırsak sisteminin fonksiyonlarını desteklemesi. Midenin çalışmasını da arttırıyor. Çocuk daha kolay açıkıyor. Böylece iştah üzerinde de olumlu etki yapıyor.Bağırsak hareketlerini de arttırdığı için çocuk kolay kaka yapabiliyor.  Kullananlar çok memnunlar. Sipraktin gibi iştah merkezini de  etkilemiyor. Çocğun daha kolay hazmetmesini ve çabuk acıkmasını sağlıyor. Diğer vitamin şurupları  gibi değil. Aslında içinde iştahla ilgili olan B grubu vitaminleri de içeriyor.nevinc

Mrb öncelikle büyük geçmiş olsun :(Çocuğunuz rota aşısı olmamışmıydı ben direk oraya yoğunlaştım.Özel aşı fakat doktorlar yaptırıyolar çünkü rota mikrobu malesef çocuğu baya hırpalıyo arkadaşlarından biliyorum eskşden yoktu fakat artık aşısını yapıyolar.Bende minadex multivitamin gida takviyesi veriyorum memnunum tabi senin doktorun vermiş zaten bitki özlü olduğu için umarım tez zamanda toparlar kendini kilo konusuna gelirsek sakın dert etme kızım 18 ayına kadar 9,5 KG DI.şimdi 10,5 düşün çok şükür sağlıklı sıhhatli diyorum şükrediyorum sakın kafana dert etme... Elbet büyüyünce daha kolay yiyecekler bunu umut ediyorum....azzraa

çok teşekkür ederim cevaplar için.Netangel içimi çoook rahatlattın.Nevic rota aşısı yaptırmadım.Doktorumuz gerekli olmadığını söyledi.İshali tetikleyen bir sürü virüs olduğunu söyledi ve ayrıca bağışıklılık kazansın dedi.Bizim bu 2. ishal oluşumuz 7 aylıkken 15 gün ishall gitmişti ve doktora götürmemiştim telefon görüşmesinde doktorumuz emen bebeklerin olabileceğini söylemişti.Allahıma şükür 5 günde toparladı yavrum.Öyle abarttıkları kadar olmadı.Acilde ki doktor 10 gün süreceğini söyledi ve enfeksiyonda olduğu için çok dikkat edilmesi gerektiğini söylemişti.

 Gerçekten apetizer ilaç işe yaradı ya da ben öyle sanıyorum.Hastalığı boyunca hiçbirşey yemedi ve ısrar etmedim.Hastalığı geçince ilacı kullanmaya başladım ve kızımda yeme isteği başladı ki hastalandığı zaman iyileşse bile uzun bir süre canı birşey yemek istemzdi.
  İştah açıcı şurup yok bunu bende biliyorum ama hasta oldukları dönemde hiçbirşey yemedikleri için vücut gücsüz oluyor.En azından dışarıdan alacağı besin takviyesi ile daha çabuk toparlayacağını düşünüyor ki ben bu ilacı kullanmaya başladım ve faydasını gördüm.Zaten bugünde ilacı vermeyi bıraktım çünkü allahıma şükür herşeyi yiyor.


pekar

Ben 4 gündür ogluma kullanıyorum cok memnunum kıZınıza cok geçmiş olsunberenim

bizde kullaniyoruz.bulanik gorme derken ilac iceriginden dolayi sise icindeki ilac bulanik gorunebilr yaxiyor.dikkatinuzden kacmis olabilir


netangel

Arkadaşlar, Apetizer gerçekten işe yarıyor. Bunu sizlerden de duymak iyi oldu. Çocuk yediklerini kolay hazmediyor ve acıkıyor. Hepimize kolay gelsin.Cevaplamak için Üye ol