Uyumakta zorlanan bebek

sunny soruyor: 2

Merhaba,

Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz ? Biz 9 aylık olduk , şimdiye kadar memede uyuyorduk ama fena alıştı. Gece her 2-3 saatte bir kalkıyor.  Gunduz de memede artık uyutmakta zorlanıyorum.

Sizler bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz ?

Kaç aylık olduklarını da yazarsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


sunny

Ayşegül merhaba,,

Az önce güç bela bebek arabasını baby tv karşısında yarım saat ileri geri yaparak uyutabildim. Önce bu ayazda lahana gibi giydirip dışarı çıkardım temiz hava iyi gelir ama nerdeee.. Bizimki hepten uykusu kaçtı :) Sonra meme vereyim dedim yok kesinlikle meme verildiği anda işi bitince hemen kalklmaya çalışıyor anlıyor dediğin gibi uyutulacağını. Aman yanlışlıkla uykuya dalarım diye ödü patlıyor afacan. Meme bitiyor hemen anında kalkıyor tam komedi.

Dün gece saat 3,5 a kadar uyutamadım memeyi gördüğü an ağlamaya başlıyor. Ayağımda sallamayı bile denedim, onu da istemiyor. Diş ağrısı mı dedim fitil yaptım yok alakası yok. Güç bela direne direne uyuttum. Eskiden ne güzel memede kuzu gibi uyurlardı ya..


Bu arada sendeki bebek hamağı nedir ? Ya varsa böyle bir çözümü hemen alayım. Bugün gittik yorulsun da uyusun diye yürüteç aldık, 15 dakika sonra ağlamaya başlıyor kendini yormuyor akıllı bıdık.

Bir de bitkisel şurup uyku veriyor muymuş ? Rezene çayı filan dedi doktor yok bana mısın demedi. Şimdi ben içiyorum o rezeneleri.


yesimduru

11 aylık Duru da memede uyumaya alışık o yüzden de gece habire kalkıyordu ama yatmadan bir saat önce içine birazcık  ekmek içi doğranmış çorba  peşine de bir kase pekmezli ılık yoğurt yediriyorum böylece sabaha kadar 1-2 defa uyanıyor , pekmez susattığı için su veriyorum devam ediyor.. yoğurt uyku yapıyor akşam yatmadan önce yedirirsen bebekte sende rahat edersiniz.
Cevaplamak için Üye ol