erkek çocukları ne zaman tam olarak konuşur

symnr soruyor: 7

 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu sorunun cevabını ben de bekliyorum. :)


EmineKartal

ay cok tatlisin hülya ya:) cok güldüm valla:)
benim esim de öyle, ayni sizinkiler gibi gerekmedikce konusmaz; ama bence bunda etrafinda cok konuskan kadinlar olmasinin da payi var:)


senayc

hülya:))))))
gülmekten dudağımı ısıryorum,gel gör ki gözümden yaş geldi:)))çok yaşa emi


MineAda

Hülya mükkemelsin sen yaa


khan

symnr,

Genel olarak erkek çocuklar sanki biraz daha geç konuşuyorlar. Bununla ilgili bir araştırma mı var yoksa bir şehir efsanesi mi bilmiyorum ama öyle denir.

3-3.5 yaşına kadar konuşmayan çocuklar için doktora danışmak gerekebilir ama 2 yaşında anne, baba, dede gibi kelimeleri söyleyen bir arkadaş tahminen bir süre sonra siz isteseniz de susmayacaktır. Bence dert etmeye gerek yok.

Daha önce sorulmuş benzer bir soru var, ona da bakabilirsiniz:
http://www.nurturia.com.tr/questions/87926de1-1c8b-495a-9571-9d43009a00c3/1/konusma-ne-zaman-konusmaya-basladilar


fragola

Konuşma dilinde "yiğen" denilebilir fakat yazarken Türkçe'de o kelime"yeğen" şeklinde yazılır. Nasıl "abi" şeklinde telaffuz ediyor, söylüyor fakat "ağabey" şeklinde yazıyorsak bu da aynı şekilde. Bu konuya dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum ben. Neyse konuyla alakasız oldu ama yazmadan duramadım. 


Bu arada benim erkek kardeşim de bir hayli geç konuşmuştu. 3 yaşını geçiyordu sanırım anne baba gibi kelimeler dışında cümleler kurmaya başladığında. Ama genel olarak erkek çocukların biraz daha geç konuştuklarını ben de duymuştum.


aysesat

benim oğlum 2 yaşını doldurdu,kısa bir süre önceye kadar kelime haznesi azdı,fakat 2 den sonra baya yol aldık diyebilirim,şimdi cümle kurmuyor henüz ama çok yakındır,her duyduğunu söylüyor,söyleyemezse,çok defa tekrarlıyor ki,doğru söyleyebilsin,

yani,değişiyor zamanı değişmesine ama ben 2 den sonra hızlandığını düşünüyorum,çevremdekilerdende örnek olarakCevaplamak için Üye ol