Bebeğim bizsiz uyumuyor

hda soruyor: 3

Merhaba, benim oğlum 19 aylık ve bizimle aynı yatakta yatıyor. Tek yatırınca bizim yatağımıza bir müddet sonra uyanıyor ama yanına ben ya da babası da yatarsa susamadıkça ya da emmek istemedikçe uyuyor. Ara ara gece kontrol ediyor anne diye sayıklıyor buradayım oğlum deyip sarılınca yine uyuyor. Ne yapmam gerekiyor, çok mu geç kaldım yatapını ayırmak için? yatağı mı odasını mı ayırmalıyım?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Nurcancan

çok farklı yorumlar olabilir bu konuda. maksimum 2 yaşta ayırmaya çalışın diyorlar mesela.. ben yapamadım.. 4 yaşındaki kızım uyuyana kadar yanında yatıyorum. gece uyanırsa beni çağırıyor, gidiyorum yine yatıyorum yanına.. bazen ben de uyuyakalıyorum yanında. çok mu geç kaldım diye düşünmek istemiyorum ben. her çocuk farklı, ihtiyaçları çok farklı.. dönem dönem huyları da değişiyor. yani demem o ki, rahatınız için ayrı yatırmaya gayret edin ama çok da yüklemeyin kendinize :)


ayazlali

Nurcancan'a katılıyorum, size kalmış. Illa ki ayırmak lazım diye birşey yok. Rahat ediyorsanız ve halinizden memnunsaniz birşey değiştirmeye gerek yok. Ha ben mesela yatağımda çocukla uyuyamam, ilk günden ayrı uyuyor çocuklarım.


missmarttle

Hem çocuğunuza hem de sizin koşullarınıza bağlı bence, kızım 10 aylıkken babasından ayrıldım, ekstra çift kişilik yatağım var, kızım da aynı odada beşikte yatıyordu. Bir süre sonra hareketlendi, beşikten sarkmaya, tehlike yaratmaya başladı, gece beşikten uçacağına yanımda yatsın dedim yatış o yatış. 2,5 yaşında hala benimle yatıyor, alternatif kabul etmiyor, sevdiği başka insanlarla da asla uyumaz, şimdi yazlıktayız mesela, ben dedemle uyuyacağım diye niyetleniyor, yarım saat sonra pıtı pıtı gelip bana sokuluyor. Ben rahatsız değilim, gece uyanınca beni bulamazsa karanlıkta beni aramaya çıktığı için şu an bu yolu daha güvenli buluyorum, çünkü seslenip çağıran ya da önce ışığı açmaya çalışan bir çocuk değil kalkıp karanlıkta geziyor beni arıyor, başka odada yatırsam duymam düşer şaşar diye kolayıma geliyor açıkçası. Biraz daha akıllanıp laf anlamaya başladığında güzelce izah edip yavaş yavaş yatakları ayırmayı umuyorum. Cevaplamak için Üye ol