beslenme aksesuarları alışverişi

Aysegul_ soruyor: 7

arkadaşlar internet üzerinden alışveriş yapıyorum da 3 sorum olacak. birincisi alıştırma tabakları satılıyor gerekli midir alayım mı? ikincisi sebze meyve filesi almayı düşünüyorum ama mysafe feeder alacaktım, alışveriş yaptığım sitede o yok nuby'nin filesi var o da iyi midir alayım  mı? yedek file de almak gerekir mi? üçüncüsü bizimki biberon almıyor, su vermeyi denedim olmadı elinde evirip çeviriyor bir iki ısırmaya çalışıyor sonra atıyor çok da uğraşmadım ben de. şu an suyu bardaktan içiriyorum ama suluk almak gerekir mi acaba?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


snotra

hmm.. meyve filesi pek kullanışlı değil sanki. yerken fileyi oraya buraya atıyor çocuklar. diğer sorularınızın cevaplarını ben de bekliyorum.


Ezgi_

MAMA tabağı aldım, sanırım bundan bahsediyosunuz, bir kez kullandım:) Fileyi denemedim bile! Zaten birkaç ay sonra eline vereceksiniz meyveleri, ufaklık kendi yiyecek. Böylesi daha doğal:) Suluk konusunda birşey diyemiycem, zira benim kız 1 yaşında, suyu hala biberonla içiyor. Biraz fazla delikli birşeyle versem, hemen boğazına takılıyor. Ancak bu aralar herşeyi pipetle içmeye heveslendi, suyu da bardaktan pipetle içiyor:)


kader_eymen

        mama tabağını tchibodan set olarak aldım,altı masaya yapışan cinsten... yapışmasına yapışıyordu ama bizim afacan kaydırarak çıkartmasını beceriyordu, bir süre kullandık ve o kadar kalınlıkta bir ürünü atıp kırdı ve seti bozuldu, diğerlerini aktif olarak kullanmıyoruz.bardağı çift kulplu arada bir içiyor( hatta şuan aynı ürünlerin değişik resimlileri var sitesinde ve mağazalarında )
        meyve-sebze filesini 6 aydan sonra  mysafeinkini aldım fakat hiç kullanamadık, sularını olduğu gibi dışarı sıktı,kalan posasınıda elinde vıcıkladı sadece...ara ara tekrar verdim ama durum öncekiler gibiydi,  filesi çok çabuk renk değiştirdi, bulanık kirli bir hal aldı ve her yıkamada durulanmıyormuş hissi verdi ve benimde içim elvermedi dolayısıyla  kullanamadık...bir arkadaşım merak ediyordu,    denesin kullanabiliyorsa kullansın diye verdim, oda kullanamamış...
          suluk olarakta; 6 aydan sonra kullanıma uygun uçları olan,akıtmayan, çift tutma yerleri olan aventin suluklarından kullandık,çok sevdik ve hatta diş kaşıyıcısı olarakta sadece onun ucunu geveledik durduk.temizliği biraz zor olasına karşın her defasında kaynatarak ve deliklerinden yıkanmış ıslak mendiller geçirerek temizledim.şimdilerde ise aynı suluğun 12 ay üzerini olan  uçlarını ve suluğunu gece akıtmayan süt içmek amaçlı olarak kullanıyoruz...temizliğinide kaynatarak ve çaykaşığı sapı içine girebiliyor,yıkanmış ıslak mendille yapabiliyorum (malüm süt kalınca)
umarım yardımcı olabilmişimdir...
          


NORTH_TAN

Alıştırma tabağı bir sürü aldım. Oyuncak bile yaptı onları. Hafif olması kırılmaması bakımından daha rahat.Meyvesini, ufak atıştırmalıklarını önüne koymak daha rahat oluyor.
Meyve filesi özenip aldık 2 kez kullandı. Attık.Gereksiz bizce.
Doktorumuz suyu 1 yaşına kadar önermedi.Anne sütü alıyor diye.  Biberonda pek sevmedi Kuzey Tan. meyve sularını IKEA dan aldığımız küçük cam bardaklarda verdim.1 yaşından sonra değişik suluklar aldık. En cok Chicco Rolly e bayıldı. Halen kullanıyoruz. Tek dezavantajı çok ağır, kafama atınca canım acıyor. Kimi zaman arkadaşlarına karşı silah olarak kullanıyor:((


gamze_

biberon olarak nuby almıştım.
tubberware bebek setini kullandım ve çok memnun kaldım.
setin kaşığı kutusunda muhafazalı ve ayrıca ek gıdalara geçiş aşamasında çok kullanışlı,  mama tabaklarının kapağı kesinlikle sızdırmıyor. dışarı çıkarken yanınıza çorba, püre vb. alacağınız zamanda işe yarıyor. alıştırma bardağı da damlatmıyor, biz memnun kaldık. bardağı ve tabağı hala kullanıyoruz kaşığı büyüttük:) , matarasını da aldık ek olarak ikea kaşık tabak ve kaselerden aldık onlarda ilerleyen aşamalarda çok işe yarıyor.
meyve filesi kullanmadık


selmak

merhabalar

Meyve filesini ben kullanıyorum ( nuby). şu an kendisi tam olarak tutamıyor. ama içine boğazına kaçabilecek, bütünlüğü çabuk bozulan meyveleri doldurup(öğün olarak değil az miktarda) yediriyorum. Rahat oluyor. Mesela karpuz,üzüm,muz,kayısı,dut gibi meyleleri file yardımıyla azıcık tattırdım. Birde tam diş çıkarma zamanları olduğu için ısırınca birazda dişetlerine iyi geliyor sanırım. Ama kancanın dediği gibi çabuk renk değiştiriyor. Yedek file almak gerekir mi diye sormuşsunuz. İsterseniz önce bir tane alın kullanabilirseniz yedeklerinide alırsınız. Suyu biberon ile içmiyor demişsiniz. Benim oğlum normalde biberon alıyor fakat içinde su olunca bizimkide içmedi sadece çekiştirip durdu. Evde aventin damlatmayan suluğu vardı. suyun gelmesi için çekmesi gerekiyordu. Ucu da farklı olunca durumu algılayamadı sanırım. onuda dişlik haline getirdi. En sonunda ucunda üç deliği olan alıştırma bardaklarından aldım. Bir iki kez boğazına kaçırdı. Şimdi oda alıştı içiyor.


lina

 meyve filesini kullanmadı öylece duruyor önceleri cam rendeden geçirdim  sonra minik minik kesip ağzına verdim.tabakta onun tabağı ayrı belli olsun diye almıştım kase ve bir tabak kullanıyoruz tamamen hijyen açısından...biberon hiç kullanmadık delikli kulplu- Bpa free lütfen dikkat-su bardaklarından aldık zorda olsa alıştı önceleri kaşıkla ya da direkt bardaktan içmek istiyordu gündüz normal bardaktan içiyor ama gece için delikli bardaklar çok uygun oluyor...Cevaplamak için Üye ol