Bebeklerde kapı kapatma

elisaada soruyor: 7

25 aylık bebeğim sürekli açık olan oda kapılarını kapatıyor ve bunu bıkmadan yapıyor  bunun sebebi ne olabilir acaba  yazarsanız çok sevinirim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Meowwow

Hemen ikeadan PATRULL

Finger guard for doors alın. Bir defa öğrenince yapıyorlar bıkıncaya kadar. Ses çıkıyorlar Kocaman birşeyi hareket ettiriyorlar mutlaka birisinden tepki geliyor , onlar için çok eğlenceli bunlar. Ama bir kaç defa çocukların birbirlerinin parmaklarını kıstırdıklarını gördüm. Ondan bunları takın kapının tepesine kapanmasın kapı.


ssebnemm

Soruyu görünce çok şaşırdım. Demek genel bir durummuş :) benim oğlum da kapıları kapatmaya bayılıyor. Hatta eskaza odadan çıkacak olursam arkamdan kapatıyor :)


burkatek

Yakın zamnda pedegoğa gittik. Sorduğu sorulardan biri kapı açıp kapatabiliyor mu? Oldu. Yani önemli bir gelişim evresi bu hareket. Ama. Takıntı halinde açık kapı kalmayacak diye uğraşıyorsa o başka. Bir süre bekleyin eğer azalmazsa bu huyu, pedegoğa danışın bence.


lifecan

İlginç! benim kizimda tüm kapilari kapatiyor.


sevdayeli

Benim küçük oglumda 20 aylık oda arkamdan kapatıyor içeriye girince bekliyor kapatiyo ve çok mutlu oluyor alkışlıyor kendini bir görev gibi görüyor bence hata bazen gülmekten kiriliyorum benle mutfağa gelecek oturuyorum ağlıyor ben çıktığımda arkamdan kapıyı paat kapatiyo 1 2 dakika durup anne anee demeye başlıyor bitiyorum ya Allahım bağışlasın onlarsız hayat anlamsız


jelly_fish

Oğlum açık kalan çekmeceleri, dolap kapaklarını kapatır, ters dönen halı kenarlarını, terlikleri düzeltir, dışarıdan gelmişsek ışığı mutlaka o açmak ister unutup biz açarsak kıyamet kopar:)

Biraz yaşa özel bir takıntı, biraz öğrenme/görme ve yapabilmenin hazzı, biraz eğlence, biraz da çocuğun doğası ile ilgili olduğunu düşünüyorum.


msasa

Biz bu kapi acip kapatma isini oyuna cevirdik. Kapiyi kapatiyor bende tiklatiyorum( kapilarda stoper var tabi tam kapanmiyor) aciyor. Merhaba nasilsin bugun oglusum deyip icerdeki herhangi bir nesnenin ismini soyleyip getirmesini isriyorum yanlis getirirse dogrusunu gosteryorum. Bayiliyor bu oyuna zevkle kosarak getiriyor herseyi sonra tesekkur edip el salliyorum yeniden caliyorum kapiyi. Uzun sure oynayabildigimiz tek oyunCevaplamak için Üye ol