Kendine zaman ayırmak

fcanan soruyor: 5

Merhaba,

Ben 2 küçük çocuklu bir anne olarak kendime uzun zamandır fazla zaman ayıramadığımı farkettim. Ailem uzakta olduğu için çocukları bırakıp eşimle başbaşa dışarı çıkma şansım da sınırlı epey. Son zamanlarda farkettim ki cep telefonundan internet facebook vb gereksiz çok zaman harcıyorum. Bunu azaltıp, kitap okumaya başladım; günde yarım saat de olsa. Bir de Cuma akşamı çocuklar uyuyunca eşimle güzel bir film bulup izliyoruz. Bunları nasıl arttırabilirim. Hobi vb olabilir. Bu aralar bu konu gündemimde.

Biraz da benzer durumda annelerle dertleşmek ve fikir alışverişinde bulunmak istedim. Sizler kendinize zaman ayırabiliyor musunuz? Bu konuda olumlu anlamda neler yapılabilir, önerileriniz var mı?

Selamlar

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


derya275

2 bebek yas araliklari malum zaman ayirma diye birsey yok herseyi onlara odakli yasiyorum sabah 7 aksam 8 bucuk mesai saatim 😊 sonrasi benim saatim cevremdees dost akraba kimse yok gezmeye gidiceksek yine onlarla herseyim onlar biz boyle mutluyuz su an evdeyim 2 ay sonra ise baslicam cocuklari krese vericem oyle iste bizim yasantimiz


ayazlali

Benim çocuklar 7'de yatıp 6'da kalkıyorlar. 7'den sonra bazen spora gidiyorum (yakındaki spor salonuna), bazen dışarı çıkıp alışveriş yapıyorum (meyve sebze, ev eksikleri yine), bunları bazen diyorum ama belki de en çok haftada bir iki. Bunları bazen eşim yapıyor o zaman ben evde duruyorum. Çocuklar yattıktan hemen sonra hobi mobi bunlar bile yorucu geliyor, telefonda boş boş biraz zaman geçiriyoruz, o kafanın boşalmaya ihtiyacı var, her an üretken olamayız, ben olamıyorum en azından. Ben örgü ve dikiş yapmayı seviyorum. Dikiş, özellikle büyük projeler, akşam dağıt, çocuklar iğneleri makaslari ellemesinler diye tekrar topla, özel hobi odan yoksa küçük çocuklarla zor bir hobi, onu rafa kaldırdım, daha çok örgü oruyorum. Artık evde herkesin kafasına büyük gelen rengarenk beresi var :-) Komşuların renkli atkısı var. Yeni doğan bebeğe hırka ördüm, onu da üç beş defa söktüm tekrar ördüm, öyle öyle öğreniyorum. Eşim ya diyor sen bir akşam oruyorsun, iki akşam söküyorsun, bir ilerleme var mı diye soruyor 😂😂😂 Neyse, bana eğlence zaten, arada giyilebilir birşey çıkınca mutlu oluyorum :-)

Örgü için bir sürü model, anlatım, video var internette, hiç bilmeden bile çok kolay öğrenebilirsiniz, azıcık zamanınız olsa bile kolaylıkla çıkarıp biraz örüp bırakabilirsiniz, ayrıca sakinleştirici bir etkisi var, küçük çocuklu anneye birebir :-) benim fikrim tabi bu, herkese uymayabilir.


momi

Esinizle konusup anlasarak belli araliklarla cocuklar uyurken disariya cikabilirsiniz.Sadece bir saat icin evden cikin bir parka veya kafeye gidip oturun. Evin eksikleri market alisverisi vs o bir saat icinde asla olmasin Sadece kendiniz icin olan evden uzakta 1 saat. 


derya275

Ayazali ne guzel keske bende orebilsem benim bebekler sapka bere takmayi cok seviyolar evde babalarinin berelerini takip duruyolar


annesininnecesiii

Ben hamileyken kizimin 3 yaşına kadarki kışlık ihtiyaçlarını örüp bitirdigim için hiç orguye baslamasam daha iyi:-)Cevaplamak için Üye ol