Gündüz uykuları çok kesintili , neden olabılır ?

Kozzy soruyor: 8

Merhaba,

Oğlum 4 aylık. Akşam genelde 20:30-21:00 civarı uyur. 3 saatte bir uyanarak sabah da en son 7.30 da uyanıyor.

sorun gunduz uykularında... kesıntısız en fazla 15-20 dk uyuyor, gıdıp sallamazsam yenıden uyumuyor. salladıktan sonra bir 15 dk daha uyuyor.
zaten gunduz en fazla 3 kez uykuya yatıyor. onlarda da anlattıgım sekılde kesıntısız uyumuyor hıc bır zaman. dolayısıyla ben kendıme hıc zaman ayıramıyorum. yemek yıyemıyorum vs... uyanık oldugu zamanlarda da sureklı onunla ılgılenmemı ıstıyor, 2 dk tv ye bakmaya kalksam huysuzlanıp aglamaya baslıyor. sureklı onu guldurup oyalamaya calısmaktan gercekten cok yoruldum. afedersınız sebeklık yapıyorum gun boyunca ama ınsan bır noktadan sonra cok bunalıyor bu durumdan.

bu konuda fıkırlerınıze ıhtıyacım var...
tşk sımdıden
sevgıler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


pelinau

Merhaba,


Benzer aşamalardan ikinci defadır geçiyorum, o nedenle naçizane yazayım dedim. En önemli sebep bebeklerin uyku döngülerinin kısa olması. Sonra bu işin gazı var, açlığı var. Bebeğin her mızırdadığında meme verir misin? yoksa ortalama 2 saat diyeyim mesela bir aranız var mı? Çünkü Tracy hogg kitabında anlatıldığı gibi azıcık emen ve bu yüzden sık emip sık uyanan bebeklere atıştırmacı bebek dioylar. birazcık da katlanmak lazım, her bebek kitapta yazıldığı gibi moda mod olmayabilir...


Kozzy

genelde emzırdıkten 10-15 dk sonra yatırmaya calısıyorum kı karnı ac olmasın, uyanmasın dıye. gunduzlerı bıberon alıyor maalesef, benı emmıyor, yalnızca gecelerı emıyor.
sutumu sagarak+mama takvıyesı ıle beslıyorum.
2.5 saat aralıklarla acıkıyor genelde ama ben eger acıkma belırtısı yoksa cok zorlamıyorum. eger daha erken acıkırsa da mutlaka verıyorum.


mehmetdoruk

yazını okurken kendimi gördüm.aynı durumları yaşadım hala yaşamaya devam ediyorum. oğlum nerdeyse 8 aylık hala kucakta sallanarak uyuyor. üstelik sizin gibi4 aylıkken gece 2 -3 saatte bir uyanıp beni emip uyurdu şimdidurum daha vahim yarım saat bilemedin 40 dakka gece uyanıyor şanslıysam geri uyur ama değilsem bi uyanıyor hadi bakalım sabahı ediyoruz. seni çook çook iyi anlıyorum aynı bunalımın içindeyim arkadaşım. bizde sallanmayı çok seviyoruz. sallanırsa belki uyumaya devam edebilio. sana tavsiyem uyku düzeni eğitimi yapman. tam vakti 4 aylıkken tutuyormuş bu sistem.kendi kendine uyumayı öğretmek gerekiyormuş bebişlere. bizden geçti çünkü farkındalığı arttı yapamıyorum. yol yakınken bence şu sallanma işinden de kurtul derim sonu yok. ben girdim çıkamıyorum:( tabi öneri ve tavsiye gene en son karar senin. sağıklı güzel uzun uykular dilerim.


sevcanvet

sancısı vardır bence çünkü tam o aylarda benimki öyleydi, hatta ayağımda sallayıp uyutuyodum, elimede bi kitap alıyodum, o uyandıkçada sallayarak gene uyutuyodum, 2. bebekde eski tahta beşiklerden alıcam dar olanlardan uyandıkça sallıyacağımpukaa

benim bebeğimde gece 3-4 saatte bir emmek için kalkar gündüz uykusu 40dk geçmez giderim yanına pışpışlarım dalarsa ne ala dalmazsa kalkar bende başta tekrar uyusun diye çok zorluyordum ama baktım olmuyor zorlamıyorum artık bende uykuyu seven biri değilim  bebekkende çok uyumazmışım bana çekmiş o yönden kalktığında huzurlu görünüyor tekrar yatırmıyorum yani seninkide gündüz uyandığında huzurlu ise zorlama bence uyku sinyallerini verdiği zaman uyutmaya çalış devamlı senin ilgini beklediğini yazmışsın ben pusete koyuyorum pusetin ön askısına da oyuncaklarını asıyorum mutfaktaysam alıyorum yanıma o oyuncaklarıyla ilgilenirken bende işimi hallediyorum temizlik yapacağım zaman bile yanımda taşıyorum  çok uzun oturmaz pusetinde ama bir dene yada dönence alsan o da ilgisini çekiyor bebişimin


Hamster

Beslenme sonrası düzenli olarak 10 cc kimyonlu rezene çayı içirirsen rahatlar ve daha uzun uyur ben bu şekilde uzatabildim gündüz uykularını kolaylıklar diliyorum


Kozzy

6.ayımız bıtıyor ve hala durum aynı. gunduz uykularından 15 dakıkada bır uyanıyor. asla 1 saat bıle kesıntısız uyudugunu gormedım.


firis

BİZDE DE AYNI SORUN VAR,REZENEYİ DENEYECEĞİMCevaplamak için Üye ol