3 kişi bi yatağa sığarmı?:)

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


SenaMina

Olmaz mı :) Ben emzirmeyi bırakalı çok oldu. Emzirmekle alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama ayrı yatmak istemiyor sağolsun, üçümüz yatıyoruz bilmem ne zamana kadar böyle devam eder bu durum. Eşim dır dır etmeye başladı bile.


pamusum

olmaz mi malesef var:)bizim kuzu da ebeveyn yataginda yatar ben uykusunda koyamam bile aninda baslar aglamaya.ama hic rahat edemiyorum ben ayni yatakta,kac kez uyanirim sabaha kadar.oglum emmiyo 1 yasinda kestim memeden ama memede alisti bizimle yatmaya öylede kaldi


canann

yatarken iki kişiyken bir bakıyorum geec 4 olmuşuz:)


sevfurkereym

benim oğlumda bebek doğduktan sonra ben odamda yalnızım siz üçünüz burdasınız die bazı geceler bizimle yatıyo.kıyamıyorum bende kendini dışlanmış hissetmesin die izin veriyorum.ama izah ediyorum kardeşinin neden bizim odada kaldığınıda.bi süre böle idare edicez bizde zor oluyo benim oğlan çok deli yatıyo bide katnalıcaz artık.


NORTH_TAN

anne baba düz yatar, çocuk kafası annede, ayaklar baba da yatakta enine yatar.:))lopikcim

çok mızmızlandığında ben de bizim yatağa alıyorum ,kuzeytananne gibi bizde de anne baba düz  yatar,çocuğun kafası anneye yaslanmış bacaklar babayı tekmeliyor tüm gece:-)


SenaMina

Bu çocukların yatış stilleri hep aynı galiba :) Benim kızımında kafası benim kafama dayalı ayaklarıda babasının kafasına dayalı ve sıklıkla tekmelemeleri var. Zaten eşim o yüzden şikayet etmeye başladı :)


akarsum

akşam yatarken herkes kendi yatağında yatar , gece 3 gibi yatak 3 kişi olur biraz sonra 4 kişi aynı yatakta yatr oğlum ortamızda kızım yastıkta kafası babasının kafasına doğru bütün gece benim başımı tekmeleyerek uyur.sonunda dayanamayıp yatağı terkettiğim çok olmuştur.sabah 6.30 da da eşim işe gider.gene yatakta 2 kişi kalır ama kişiler akşamkiyle değişmiştir:)amilie

Yatış stili bizde de aynı idi. Memeden ben de 2 yaşında kestim. o dönemlerde annem alıp şehir dışına götürdü, sancılı oldu benim için ama bu şekilde kesildi memeden. yatağımızı ayırabilmek için ben de değişik numaralar denedim, uyuyunca yatağına taşımayı denedim mesela ama uyanıp geri geldi, daha kucaklarken ağlamaya başladı. sonunda aklıma sürprizlerle kandırmak geldi :)gidip oğlumun en sevdiği oyuncak olan arabalardan aldım, 5li set örneğin. hergün birini yastığının altına koydum "acaba bugün yatağımızda ne sürpriz var" diye. eğer yatağında yatmaya devam ederse ertesi gün yeni sürprizlerin ortaya çıkabileceğini söyledim. başlangıç için işe yaramıştı.bu şekilde bir süreliğine odayı değil, sadece yatağını ayırmış olduk. ama hastalık söz konusu olduğunda tabiki hep geri dönüş yaşadık. iyileşince yine abi olduğundan kendi yatağında yatabileceğini söyledik, yer yer işe yaradı. bu yazı da oğlum annemlerin yazlığında geçirdi. ben de 1-2 haftada bir gidip döndüm. oğlumu evimize getirdikten sonra bu uzun ayrılışı fırsat bilip odayı da ayırma çabaları gösteriyorum. işin tuhafı ben oğlumdan ayrı yatmaya hazır değilmişim :) bu durumda biz babayla odayı ayırmış olduk :) oğlum da yanında kalmamı istediğini korktuğunu söylüyor, uyuma sürecinde yanında oluyorum ve orda uyuyakalıyorum. okulu açılınca gün içindeki koşuşturmadan yorulup korktuğunu bile hatırlamadan hemen uykuya dalmaya başladı. ancak bu defa da hasta oldu.. 5 gün ateşi düşmediğinden hep yanımızda uyudu. 2 gündür biraz daha iyi ve 2 gündür ayrı yatakta ayrı odada sabaha kadar uyuyor.tabi ben gecenin bu saati olmuş(saat 5.20) gidip ara ara bakıyorum. sanırım çocuktan önce ayrı yatma fikrine kendimizi alıştırmamız gerek :) yine de ben oğluşuma sarılıp yatmayı çok seviyorum. bana kalsa hiç ayırmam, sadece kimlik gelişimi açısından ayrı odada yatmaya alışmasını istedim. tabi ne zaman ihtiyaç duysa yanımızda olacak. bu arada yatış şekli artık düzeldi :) artık baş yukarda ayak aşağıda, bize paralel yatıyor. az tekme yemedik eşimle başımıza, yüzümüze.. Hepsine sağlıklı ömür dilerim çocuklarımızın.


BaharK

Ben de gece bir bakıyorum gelmis, ama dert etmiyorum simdilik, bizi cok özlemis oluyor, resmen icime girmeye calisiyor, sokuluyor da sokuluyor :))

Nasıl olsa bu da gececektir, bence tadini cikaralim :)Cevaplamak için Üye ol