bebeğim gündüz hiç emmek istemiyor

Duha soruyor: 10

bebeğim son zamanlarda çok zayıfladı. hiç emmek istemiyor. sütümü sağıp çay kaşığıyla mı versem yoksa mamaya mı geçsem bilemiyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


treasury

benim bebeğimde 3aylık , 3.aydan bebekler kendilerini büyümüş sanırmış ;) bu sebepten olabilir ..ama bence elle sağma işlemi yap, ya da makineyle ,tabi bebek kadar çok çekmiyo makinelerde ama yine de mamadan daha iyidir bence,eğer sağdığın süt yeterli gelmezse mama iyi fikir.. ama uğraş yine de sağmaya... birde benimde süt gelmeme problemim olmuştu doğumdan sonra 1 hafta  o zaman biberonla vermiştim sonra bebeğim emdi üstelik çok ufak olmasına rağmen.üstelik şimdi bebeklerimiz büyüdü emmede bi sorun olmaz inş. doktorlar biberonu ek gıdaya geçişte zor olacağı içinde tavsiye etmiyor, sen bilirsin ama bence kaşık her seferde zor olacaktır ara ara biberonun bi mahsuru olmaz umarım bebeğin alışmaması lazım biberona..kolay gelsin hepimizesenayc

duha,
benim kızım da nazlı nazenin emiyor, çünkü etrafa olan ilgisi arttı. Uykuya dalarken emziriyorum,gece uyanıp emziriyorum,gayet güzel emiyor. Gündüz de-çalışmaya başladım-sağıyorum makina ile, bakıcısı biberon ile veriyor.
Ama çok aç olduğu halde,etrafta ışık,ses varsa konsantre olup uzun süre emmiyor. iki üç dakika emip açlığını bastırıp bırakıyor. İmkanın var ise emziirirken ses ve ışıkdan uzak bir yere geçmeyi deneyebilrisin.

İlk çocuğumdan yola çıkarak diyoruym ki:Bu geçici bir süreç,memeye daha düşkün olacak bu dönemi atlatınca.


filz

Sakın üzülme sadece biraz sabırlı olman gerekiyor ben iki çocuğumdada bu problemi yaşadım ve sonrada memeye çok düşkün oldular.Şuanda etrafı keşfettiği için böyle davranıyor zor bir süreç olacak belki ama geçiyor,ben uyutp emzirmeyi denemiştim sessiz sakin ortamlarda ...


Rojdaezmira

Sakın pes etme ne kadar fırsatın olursa emzir benim kızımda öyle bı dönemden gecti şimdi ise cok düşkün bol bol tahin helvası ye gercekten etkisini goruyosun


gultenozturk

aynı sorunu bende yaşamıştım bundan iki ay önce. sakın pes etme derim ben.ben genelde uyku arasında verirdim işe yarardı.bu şekilde bir ay devam etti şu anda herşey yolunda allaha çok şükür .sabret bebekler bu aylarda yaparlarmış.

 Rojdaezmira

Tahin helvası sütunun yağlı olmasını sağlıyor becerese kilo aldırıyor


Di

4. ayda biz de bu problemi yasadik. Uyuttuktan sonra uykuda emziriyordum. Ama kesinlikle vazgecmemek lazim. Ara ara kizdirmadan teklif etmenizi oneririm.


Duha

tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim. angelique

endiselenmeyin, 3-4. aylada etrafa ilgi arttigi icin emmeme problemi oluyor, hatta bizimki biberonu bile almiyordu.. geciyor.. sonra baska problemler cikiyor:)))


cayyide

bende de aynı problem var,2,5 aydır  oglum emmek ıstemıyor,uyutup verıyorum ama uyanıkken ac kalıyor .kılo alımı cok yavasladı bu yuzden ..bır ayda sadece 350 gram aldı.ne zaman gececek bu donem anneler.mamayı da bıberonu da ıstemıyorCevaplamak için Üye ol