çocuğu kreşe giden annelere soru

yeniden soruyor: 6

kreşe başlarken sizden gaita tahlili ve boğaz kültürü istediler mi?yaptırdınız mı?nasıl oluyor?biraz bilgi istiyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


olivia

Istediler yaptirmadim.cocugum hasta degilken hastane ortamina sokmam dedim.asi karti kopyasi ve drundan genel saglik durumu ile ilgili ozet bir yazi da istemislerdi.sadece onlari verdim.kabul ettiler cok israr etmediler.


silky

Bizden istemediler. Istemeleri mi gerekiyordu?


ipekkusgoz

Kreş için istendiğini duymadım.Henüz kreş tecrübemiz yok çünkü. Ama gıda sektöründe çalışanlara yaptırılması zorunlu testler bunlar. Bulaşıcı bir hastalığı varsa hem başka kişilere hem ellediği gıdaya bulaştırma riskine karşılık yapılır bu testler. Gaita tahlili bir nevi kaka tahlili.Büyüklerde bir ucunda pamuk olan bir çubuk kullanılıyor bunun için. Pamuk kısmı makat kısmınıza sürüp besiyeri içine bırakmanız yeterli.Zor ya da çocuğu üzecek bir şey değil. Ben kreş zamanı geldiğinde isterlerse yaptırırım. Açıkçası yaptırmayan bir çocuğun olmasını ve çocuğumun onlarla bir arada günün belirli bir saatini geçirecek olmasını bilmek beni rahatsız ederdi.


ipekkusgoz

Evet gezici araçlarla yapılabiliyor bu testler.Ama 15 gün gerçekten kısa. 6 ayda ya da yılda bir yapılır büyüklerde.


oyarda

4 aydır gidiyor ama hiiç böyle birşey istemedilerMotherofceline

Kayıt sırasında Kaptan yuva istemişti ve bende vermiştim,dosyalarında bulunması gereken bir bilgi çünküCevaplamak için Üye ol