güneş alerjisi

lacivert0 soruyor: 9

oğlumun güneşe alerjisi olduğunu keşfettik. 1- 2 gündür dışarı çıkıyoruz ve yanakları kıpkırmızı oluyor. beraberinde çok küçük noktacıklar oluşuyor. yüzü alev alev yanıyor.

oğlum henüz durumdan çok rahatsız değil ama ilerde daha sık dışarı çıkınca sıkıntı olacak.

benzer sorun yaşayan var mı? nasıl atlattınız.

not: p.tesi dr a gideceğiz ama önce fikir edinmek istedim

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ediluj

benim güneş allerjim var,güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş kremi sürüp 2 saatte bir tekrarlıyorsun,benim bildiğim başkada tedavisi yok malesef,ufaklık için ek şapkada kullanılabilir..yalnız ufaklıkların allerjileri yıllar içinde kendiliğinden gerileyebiliyor..


lacivert0

dışarı sadece 1-2 kere çıkyık. başında bere+kapşonlu montunun kapşonu vardı. siperlikli kasket takmak için biraz erken bere kulaklarını da kapatıyor.

güneş kremini araştırayım bakalım. çok sağol


esinci

EDİLUJ HAKLI. DIŞARI ÇIKMADAN YARIM SAAT ÖNCE KORUMA FAKTÖRÜ YÜKSEK GÜNEŞ KREMİ SÜRMELİSİN AÇIKTA KALAN CİLDİNE. ŞAPKASI DA OLMALI HER ZAMAN.


esinci

SEBAMED İN BEBEKLER İÇİN GÜNEŞ KREMİNİ KULLANIYORUZ BİZ.kader_eymen

bebek henüz kış bebeği ve daha yeni güneş yüzü görüyor... güneş çok azda olsa bu ilk çıkışlarında güneş koruyucuyu aksatmamanız gerekli, ben çok açık tenli değilse daha sonra bu durumun azalacağını düşünüyorum.fakat bu süre zarfındada her güneşe çıkıştan yarım saat öncesinde güneş kremi kullanmanızı önerebilirim.

krem olarakta fikrimi sorarsanız, bir kaç ürünü denedim, krem olanlar oldukça yoğun geldi ve bu dışarı çıkışlarda kullanamadım, spreylerde avuca sıktıktan sonra sürülebiliyor...tatilde çıplak olunca yoğun kremler kullanılabilsede, giyinikken o kadar kolay sürülemiyor açıkta kalan yerler...

ben CUPPERTONE  BABY (www.assosfarma.com--- buradan inceleyebilirsiniz) tavsiye edebilirim, organik ve mineral uv ler içeriyor ve aynı zamanda hamileliktede bebeğe zarar vermediği için gebelik maskesinin oluşmasını önlemek amacıyla kullanılabiliyor...


lacivert0

kader-eymen çok teşekkür ederim cevabınız için.

maalesef kızım sarışın oğlum beyaz tenli. yani ikiside çok açık tenli en ufacık şeyde ciltleri kızarıyor tahriş oluyor. bugün güneş kremi araştırıyordum iyi oldu bu tavsiye


kader_eymen

ben bu sene cuppertone kullanacağım.


jildando

benimde var gunes alerjim, ilkbaharın geldigini kırmızı ve surekli kaşınan suratımla müjdelerim:) Gerci birkac gune geciyor benimki, benim ufaklıklarda beyaz tenli, hele ki oğlan bembeyaz. Ben gecen sene sebamed kullanmıştım, gerçi olabildigince golge de tuttum, hiç sıkıntı yaşamadım. Ama oğlandan once kızıma ve bana bir tatilde cuppertone kullanmıştım, gittiğimiz gibi donduk ikimizde , gercekten cok memnun kalmıştım.


lacivert0

çok sağolun bayanlar. ben de ondan alayım oğluşuma


Cevaplamak için Üye ol