Mama sorunu

ankarali34 soruyor: 6

Bebeğim 1 hafta sonra 4 ayını bitirecek. sütüm yetersiz olduğu için (ne yaptıysam artıramadım) mecburen ara ara mama veriyorum. büyük oğlumda aptamil kullanmıştım, eczacı şeker ilavesi fazla kullanmayın dedi. Sma ve similac anne sütüne en yakın olanıymış sanırım tat olarak. Buradaki soru ve cevaplarda da hipp en çok önerilenler arasında. 


Bebeğim aptamili sorunsuz içiyor, malum tatlı olduğu için hoşuna gidiyor. acaba diğer mamalar nasıl ve içmeme ihtimali var mı? bazi mamaların tadı ve kokusu kötü oluyor, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


iremozerr

İyi de Aptamilde şeker yokki. bende kullanıyorum. doktorum önermişti. İçeriğinde yazar olsa.


ankaanka

Hipp mama en iyisi


iremozerr

hipp en iyisi diyosunuz ama arkadaşım bana içinde nişasta var demişti. organik diye içinde nişasta olan mamayı da veremem yani. 


ankarali34

@iremozerr bana da eczacı söyledi. şeker doğrudan yoktur elbette bilemiyorum nasıl olduğunu. ben de söyleneni paylaştım. diyorum ya büyük oğlumu aptamil ile büyüttüm ben en iyisi en kalitelisi diye. hippde de nişasta var demişsiniz, herkes başka bişey söylüyor. ben forumda hep hipp en iyisi yazdıklarını okudum o nedenle düşünmüştüm.


Peki SMA ve Similac hakkında bilgisi olan var mı acaba?


cancun

biz SMA kullandık. doktor tavsiyesi. bebek için hangi mamanın uygun olduğu da önemli siz anne sütü yerine kullanacağınız için. ben takviye olarak kullanmıştım. doktorunuza da danışın. sma çok eski ve avrupada da kullanılıyor diye biliyorum o bakımdan da denemiştik benim oğlan da sevmişti. başka bir şey denememize gerek kalmamıştı. 


gokceseda

Doktorumuz hipp onermisti. Ben de bebekten onu icmisim.. sorunsuz severek içti kızım.. bize kötü gelse de o begeniyordu:)Cevaplamak için Üye ol