Ördek sorunu

kimono soruyor: 5

Bir suredir onemsememeye calisiyorum ama belki bir cozum bulan vardir diye burda soruyorum.

Kizimin banyo yaparken oynadigi ordekler; deliklerinden bir kez bile su alsa iclerinde siyah puturlu pislikler olusuyor.

Altlarini kestim her banyo sonra bol suda calkaliyorum ama hala ordeklerin iclerindeki siyahliklar olusmaya devam ediyor.

Ayni problemi yasayan var mi yoksa ben deli miyim;)?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CokBilmis

Ne zararı oluyor ki ördek içindeki siyahlıkların?


sevcanvet

var tabiki o siyahlıklar küf.. zararlı.. içinde büsürü büsürü mikrop ürüyor sonra gene banyo suyunu karışıyor yapmanız gereken basit her kullanımdan sonra kaloriferin üstüne koyun delikli yeri alta gelecek şekilde bakın bakalım oluyormu ;)


sevcanvet

heryerde mikrop olduğu doğru ancak nemli ve kapalı ortamda küf ve mantar üremesi gerçekleşiyor aslında kimono güzel bir yöne dikkat çekmiş..


jildando

Haliyke bizde de var aynı problem, ben içini suyla doldurup, ördeği elimde iyice sıkıştırıp, içindeki suyu çalkalayıp tekrar sıkarak ve bunu birkaç defa üstüste yaparak alttaki delikten çıkarıyorum, tamamen tamizlenmiyor ama bayağı çıkmış oluyor. 
Biraz ama ördek katliamı yapar gibi davranmanız gerekiyor ördekçiklere:)


polen

anne ördeği çöpe attım çok kararıyor diye,yavrularla devam ediyoruz.farklı alternatifler deniyoruz hep.baktım demin neler var diye,şöyle; 3 ördek,2 araba,1 su tabancası,2 kayık,3 toka(benimkilerden araklamış.),3 şampuan kapağı,2 top,bir parça tül,birkaç tane de ne olduğu meçhul oyuncak parçası.
yani çeşit çok,siyahlıklar az oluyor.
bir de 40x40 cmlik leğen ve pazardan alıp koyduğum plastik süzgecin çok faydası var sonradan kurutma işleminde.Cevaplamak için Üye ol