Sabah kalkar kalkmaz mı emmeli acaba?

burcuveduru soruyor: 6

Bebeğim sabah 7 civarı kalkıyor şanslıysak. babayı gönderip, biraz kendimize geldikten sonra 7.30'da emziriyorum. acaba kalkar kalkmaz mı emzirmek gerek ki diye aklıma takıldı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


fistikcik

Çoğu bebek kalkar kalkmaz emer ama bu bir kural değildir. Sizinki yarım saat kadar emmeden durabiliyorsa, huzursuz değilse problem yoktur. Onun için bir sorun olsa bunu size her şekilde anlatırdı ve onu hemen emzirmekten başka çareniz kalmazdı zaten :)


burcuveduru

yok huysuzlanmıyor hemen. demek ki yaradılış meselesi. kimi uyanır uyanmaz kahvaltı yapamaz, benim kız onlardan demek. oysa annesinin aklına gözünü açınca peynir-ekmek düşer:)  cevap için teşekkürler.


incibora

biz de uyanır uyanmaz emenlerdeniz,ardından koşa koşa kahvaltıya...çocuktan çocuğa göre değişir bence de...


neretva

Gece emiyor mu? Benimki emmiyor, o sebeple de kalkınca hemen memeye yapışıyor. Aç olsa mutlaka hissettirir.


burcuveduru

gece beslenmesi konusunda kafam karışık aslında biraz. bir kere emiyor son zamanlarda. o da 3 civarında. yatmadan önce 8'de emziriyorum. aslında şu gece öğünü işini uygulayabilip 11'de emzirsem, belki de gece emmez ama nedense bi cesaret edemedim. artık 4. ay kontrolünde doktor der muhtemelen gece beslenmesini kesin diye. ondan sonra düşünürüm diyorum kendi kendime.


burcuveduru

aishwarya maalesef ben o kadar şanslı değilim. 1 kere emiyor olması, 1 kere uyandığı anlamına gelmiyor maalesef. diğer uyanmalarında emzikle idare ediyor. bakalım zamanla değişir diye ümit ediyorum :/Cevaplamak için Üye ol