yatağında uyumuyor

wintrysu soruyor: 4

Merhaba,

oğlum 1 yaşında ve uzun zamandır kendi yatağında uyumuyor. çok derin uykudayken uyuyor. uyanınca orada uyumaya devam etmiyor ağlıyor. Mecburen yanıma alıyorum. Benimle yattığı zaman mışıl mışıl uyuyor. Yatak büyük olduğu için çok rahat dönüyor. ama beşiğinde dönme ihtimali çok az. acaba o yüzden mi rahat edemiyor. Bu konuda aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa çözüm önerilerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mev

Bebek nerde ve ne şekilde mutluysa, orda yatsın. Babayı da gönderin başka odaya, ikiniz kocaman yatakta rahat rahat yatın. biz öyle yaptık:))


SenaMina

Benim kızımda bizimle uyuyor ve ben bundan gayet memnunum :) Çözüm aramıyorum bu konuyla ilgili çünkü uzmanlar 3 yaşına kadar sizinle uyumak istiyorsa bırakın uyusun diyorlar. 3 yaşından sonda kısmetse bir çözüm bulmaya çalışırız artık.


septik

aishwarya +1.  3-4 yaşına kadar anne yanında yatmış,bilinçlenmiş bir çocuğu,'artık sen ayrı yatacaksın'deyip yatağında yatmasını istemek biraz zor olabilir kanısındayım.


CokBilmis

Böyle bir soruya verilen cevapları okumuştum. Bir anne "Büyük yatağa geçince sorun halloldu, meğer sadece rahat hareket edebilmek istiyormuş" diye yazmıştı. Şimdi hatırlayamıyorum nerede okuduğumu ama eski soruları karıştırırsanız belki bulabilirsiniz.

Ayrıca bebeği küçük anneler bu konuda hiç atıp tutmayın :) Ben de bol keseden atıyordum ama başa gelmeden bilinmiyormuş. 2. ayından bu yana 20 ay kendi yatağında, kendi kendine uyuyan kızım; 23. ayda "Ben anne yatağında yatacağım, anne de benle uyuyacak" dedi ve noktayı koydu. Üstelik babayı da yataktan atamıyoruz, gece uyanınca babasını göremezse babası gelene kadar uyumuyor :)

Ama bir noktada haklısınız: Bebek için fedakarlık yapılmamalı. Eğer eşinizle özel hayatınızda yatağınızın özel bir önemi varsa, kendinizi bebekle yatmak için zorlamayın, bir çözüm yolu bulmaya çalışın. Yok eğer "beraber de yatsak olur, yatağa bağımlı değiliz" diyorsanız, bebek de sabaha kadar deliksiz uyuduğuna göre (gece beslemediğinizi varsayıyorum), "bebekle aynı yatakta yatılmaz" diyenleri kulak arkası edin :)Cevaplamak için Üye ol