kitap önerisi ???

busef soruyor: 7

Kızım 15 aylık ama ben şimdiden şu meşhur 2 yaş sendromu için kafa yormaya başladım. Bu konuda işe yarar ipuçları olduğunu söylebileceğiniz bir kitap var mı? Mesela Tracy Hogg'un kitabını (Bebek bakımında mucizevi çözümler di galiba adı) okusam diyorum, ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


evren

fatma, Tan 6 aylıkken almıştım ben de kitabı uyku düzeni için. Daha doğrusu kendi yatağında uyutmayı öğretmek için. Önerdiği şeyleri uygulamaya çalıştım ama Tan'da pek etkili olmadı. Çünkü meme emerek uyuduğu için çok ağlıyordu ben uğraşırken. Şimdi bakıcısıyla gayet güzel uyuyor. Kitabın tamamını da okuyamadım bir türlü.  2 yaş sendromuyla ilgili kısma da bir gözatmıştım iyi öneriler var gibiydi. Tabi her çocuğun kişiliği kendine, birebir uygulamak pek mümkün olmuyor. Yine  de alınabilir bir kitap bence.  


pratikanne

Fatma Hanim,
Bence kendisini daha simdiden olmayan birseyin sikintisina sokmayin. Bizde mesela huysuzlukla 2 yasinda degil kizimin dogumu ile 2.5 yasinda basladi.

Tracy Hogg un kitaplari genellikle uyku ve yemek duzeni ile ilgilidir. Kitabin anafikri cocugunuzun uyku ve yemegini duzenli ve vaktinde verirseniz asabiyet yapmayacagi yonundedir, ki bu dogruur. Cocuklarin huysuz ve asabi olduklari zamanlara bakarsaniz ya uykusu gecikmistir, ya karni acikmistir. Ama baska bir bahane bulup cildirabilirler. Bu kosullarin gerceklestigi hallerde bile huysuzluk oluyorsa ve illaki hazirlikli olayim derseniz 55 Oneri Kitap Serisini tavsiye edebilirim. Fikir olur.


senayc

2 yaş sendromu yaşayacak diye bir kaide yok.  biz de ciddi olarak yaşanmadı hala,bir dönem herşeyi sahiplenmeye başlamıştı. kitap menim,çanta menim,yastık menim. ve hiç bir şekilde elinden alamöıyorsun,hatta beraber uyuyor vs. Neyse kitap olarak '' BEBEĞİNİZİN İKİNCİ YILINDA SİZİ NELER BEKLER'  bu kitabın 1. yıl versiyonundan da çok faydalanmıştım ben. Epsilon yayınlarının kitabı.  size de faydalı olur sanırım. Ana konu 2.yaş sendromu değil,onu da belirtiyim. Ama aklınıza gelebilecek,tereddüt yaşanabilecek her soryu sormuşlar ve cevaplamışlar. bir rehber olabilir


elifozkan

benim sitemde doktorumuzun bu konuda önerdiği kitapların isimleri var. isterseniz bir gözatın...
http://cinaragacim.blogspot.com/search/label/e%C4%9Fitim


hande

Bebeğinizin ilk yılında ve çocuğunuzu büyütürken sizi neler bekler serisi muhteşem kitaplar benim çok işime yarıyorlar.

birde anne baba ve çocuk arasında diye bir kitap var kesinlikle tavsiye ederim


EsraEA

Harvey Karp Mahallenin en mutlu yumurcağı :)


Tunam10

Harvey Karp "Mahallenin en mutlu yumurcağı" 
"Seni Duyuyorum Anne! Anne Karnında Çocuk Eğitimi "
bu kitaplar hiç bir yerde yok. Temin edebilen var mı?Cevaplamak için Üye ol