Tek yatarlı oto koltuğu veya yatmayan oto koltuğu ? memnun muyuz

isilcim soruyor: 7

Pıyasada o kadar cok yatmayan oto koltukları var ki, ama benım cocugum arabaya bındıgın an ck uyuyor , uyumazsa koltugundan kalkıp yanıma gelıyor arka koltukta  oturmak ıstıyor, koltugu dar gelıyo şu an ondan olabilir ama uyumakk ısteyen cocuklarınız yatmayan bu koltuklarda nasıl rahat edebiliyor? normalde fiyat farkı var yatmayanı 100 tl cıvarında, yatan koltuklar da 250 den baslıyor. yatmayan koltukta rahat edebildiğini söylerseniz ondan alacağım cunku fıyat farkı cok zorlayacak gıbı görunuyor.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


benan_

oto koltukları güvenlik gerekçesiyle  yatmamalı ve çocuklar hiç bir gerekçe ile seyahat sırasında koltuklarından kaldırılmamalıdır, 5 nokta emniyet kemerli ve en fazla 38 derece yatan bir koltuk en uygun tercih olacaktır. çocuklar uygun bir boyun yastığı desteği ile zamanla oturur pozisyonda uyumaya alışıyor yeter ki siz taviz verip koltuktan kaldırmayın


kiwi

Oğluma yatmayan 9-36 kg koltuk almıştım , cok pişman oldum, her uyumada kafası one düşüyor, öyle garip haller alıyor ki uyurken üzülüyorum, diğer oğluma bu sabah yatan bir koltuk aldım, hem yatmayan koltuklar alcak kaldıkları için çocuklar dışarıyı görmekte zorlanıyorlar bu da araba yolculuklarını zorlaştırıyor


isilcim

teşekkürler arkadaşlar, o kadar çok bakındım ki sonunda bir karar verdim taksitle aldım oto koltuğunu yatarlı olanını aldım, bir de geniş olanı bilmiyorum umarım doğru karar vermişimdir, çocuk normalde artık arka koltukta benim kucagımda ayakta falan gidiyor 0-13 pusetine yatırdım geçen gün bır ani fren yaptık koltukla bırlikte ön koltuga yapıstı cok uzulduk, yapıcak bır sey yok aldık yatarlı koltuk sımdı, umarım onda oturur kemerını baglayınca aglamaz, pusette durmuyor cunku amabunda durmak zorunda artık. internetten aldm gelicek sorun olmaz umarım ne zormuş şu seçim işi. ama seçtim şükür.


renklihayat

Kızıma bir tane yatan römer oto koltuğu almıştık, 18 kg kadar. Daha sonra kendi arabam için de tak çıkar olmasın diye 100 tl ye yatmayan bir oto koltuğu aldım, yatmayan oto koltuğu berbat. Sadece kısa mesafelerde uygun çünkü eğer uyursa kesinlikle kafası öne düşüyor, uzun yolda saatlerce kafasını elimle tutmuşluğum var, o sebeple iyi ki yatan koltuk almışsınız, yatan koltuk ile saatlerce uzun yolda uyuyabiliyor.


isilcim

kafa tutmak çok kötü el de sabıt duramıyor ki, ben de arkada bebekle birlikte oturuyorum, oto koltuğu gibiyim zaten, ben kaykılmış şekilde yatıyorum o da üstüme uzanıyor, normalde ayakta duruyor tutunuyor falan çok riskli şeyler. koltuk geldi açmadık daha açalım umarım iyidir ama yattıgı için ıyı kı almışız deriz umarım. tesekkurler.


maviboncukk

Yatar degil tam yatar alin. Rimerbtrifix aldik. Geriye as yatiyir ve cocuk uyuyunca basi one dusuyor, cok rahatsiz. Yatmayani dusunmeyin bile, rahat edemez. Onemli olan konfor ve guvenlik..


maviboncukk

Romer trifix de kafasi one dusuyoCevaplamak için Üye ol