Sap simplex

fkry37 soruyor: 4

1 aylık bebeğimde gaz problemi yaşıyoruz doktora götürdüm aşırı gazı var dedi debridat süspansiyon ile sap simplex damla verdi.gaz sorunu biraz azaldı ama bebeğimde diyare kusma ve bulantı oldu.sap simplex yan etkilerinde bunlar var.acaba fayda ederken mi bu etkileri gösteriyor siteye baktım herkes bu damlayı öneriyor kullananlardan yardım bekliyorum birde başka önerebileceğiniz şeyler var mı .

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Kayla

soz konusu ilac gastrointestinal olup aktif maddesi simeticon dur.vucutta depolanmaz,rahat olun. muadileri de vardir ve piyasada colinox en yenisidir. yurt disinda simeticonun cilekli portakalli limonlu gibi aromalilari oldugundan bebege sevdigi lezzettekini verme sansi var. kusma sebebi tadini beyenmedigindendir.


derya26

siz yediklerinize dikkat edin diyet gazda çok yardımcı, bide emdikten sonra hemen gazını çıkarın ebemiz bize emerken uyusa bile omuzunuza koyup gazını çıkarın demişti çok işe yaradı


harikademir

ben çok çektim gazdan. 5. haftadan 3 ay bitene kadar delirdik. ileri kolikti denemediğim şey kalmadı. sabah akşam sab simplex ( kaç damlaydı hatırlamıyorum) bir de akşam üstü günde bir kez 6 damla bio gaia. en iyi bunlar geldi. tamamen kesmedi ama hafifletti.

ağlamaktan morardığında spasmo panalgine fitil kullanmak zorunda kalmışlığım bile var.

siz de yemenize dikkat edin. çorapsız gezmeyin, süt ve baklagil ürünlerini çok tüketmeyin. yediğiniz yemeklere kimyon koymayı deneyin.

çok delirdiğimiz bazı zamanlarda da 1 çay bardağı kaynar suya 1 çay kaşığı anason koyar 3-4 kaşık içirirdim Duru'ya çok iyi gelirdi.

Umarım çabuk geçer gaz. allah kolaylık versin

he bu arada kucakta dolaştırmak ya da pusetle gezmek en iyi çözüm. bebek hareket ettikçe gaz parçalanıyor dağılıyor ve kolay çıkıyor


momi

Sap sımplex kullandım çok memnun kaldık...gazın çözümü yok ama hafifletici ürünleri var  bence  doktorlara güvenmek lazım verdikleri ilaçları düzenli kullanın  ben ce sizin bebeğede iyi gelecek
Cevaplamak için Üye ol