gece çayı

mona_roza soruyor: 6

gece sık uyanmaması ve rahat uyku uyuyması için gece çayı veriyorlarmış acaba içeriğinde ne var, ve kendim yapmak istersem hangi bitkiler ve ne kadarlık miktarlarda vermeliyim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ervinveannesi

miktarlarını bilemeyeceğim ama melisa papatya ve rezene var..


pinarerdur

Ben kızım çok huysuz olduğu geceler rezene cayı veriyorum ama

Her gece icin pek tercih etmiyorum rezene içtiği geceler misil

Misil uyuyor :)


polen

ben tırsarım onlardan da,banyo yaptırıp yatırınca mışılmışıl uyuyorlar.


pinarerdur

Milupanin bebekler icin olan rezene çayını doktora sorup verebilirsin gaz sancilarinada birebir benim

Doktorum önermişti


Puccanne

Canım ben kullandım ama ılk gun bıle olsun faydasını gormedım!bazen vucudunu rahatlatmak ıcın evde yaparım rezene,anason,ıhlamur fılan!mılupa gece cayıda aldım ama bana mısın demedı cadı!:) ınsallh senın bebıse fayda ederde mısıııl mısııl uyur!


cankush

ben şimdilik memnunum milupa'nın gece çayından. inanılmaz bir uykusuzluk problemimiz vardı. doğduklarından beri geceleri kesintisiz 3 saat uyuduğum hiç olmamıştı. son bir haftadır bu mutluluğu yaşıyorum :). ancak söylendiği kadar koymak işe yaramıyor. ben deneyerek bebeklerimi sakinleştiren miktarı buldum. içinde melisa, papatya, anason, kekik özleri ve nane var. benzer karışımı siz de evde yapabilirsiniz. bence bebeğinizde deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. bizlerde olduğu gibi onlarda da etki gösterme oranları farklı farklı oluyor. ikizlerdeki iki bebek arasında bile fark edebiliyor bu durum.

rezene gaz için inanılmaz rahatlatıcı, bence 5 aylık civarında bunu deneyip sonrasında yaşına yakın sıkıntı yaşarsanız diğer karışımları denersiniz.

bebeğinizle sağlıklı ve keyifli günler dilerim :)Cevaplamak için Üye ol