3 aylikken bebegimi oturtmya basladim korkuyorum bi sıkıntı olurmu?

mehmell soruyor: 10

Bebegimi 3 aylıkken oturtmaya basladim 4gun sonra 4 aylik kontrolu var ve ben korkuyorum kalca cikiklogina falan sebep olurmuyum diye erken basladim cunku bi skinti olurmu acaba

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


bayselif

Sürekli oturtmayın birde tek seferde uzun süre de oturmasın ama arada bir 2-3 dk gibi eğimli oturtabilirsiniz.kas yapısı müsaitse belli olur.iki oğlum da bu konuda cok erkenci doktorumuz bu sekilde bilgi vermişti.


mehmell

Oturttugmda gulucukler saciyor mutlu oluyor kafasi one dusmuyor. Cingiragini yukari kaldirdigmda basini yukari kaldirip bakabiliyor. Forumlarda urkutucu seyler yazmislar bende korktum acikcasi. Cocuklarnzda bi prblem olmadi degilmi?


esraanne

Bence oturtturma Zaman'ı gelince o oturacak zaten ne olur ne olmaz


ema_emine

Çok fazla oturmayın ama her çocuğun gelişimi farklı benim oğlumda erken oturdu.


lenfoma

Bebeğinizin buna hazır olup olmadığı önemli. 4.aydan önce desteksiz oturtma pek önerilmiyor. Şayet sizin bebeğiniz oturabiliyorsa, birkaç dakika alıştırma yapabilirsiniz gün içerisinde. Bebeklerimizin erken oturması, erken yürümesi, erken konuşması bişey ifade etmez. Yeter ki sağlık sorunları olmasın, zamanı gelince herşeyi yapacaklar nasılsa.ayberke

Bebeğiniz kendisi istese bile bence erken, oturtmayın da pişmanlık duymayın.Zaten kendi gelişim döngüsünde bunları bir bir yapacak.Acele işe ne derler:)


mehmell

Yok desteksiz hic oturtmadim hep destekli oturtuyorum.basini tutabilmesine guvenerek ama yinede tesirgin oldum bu ay kalca cikikligina bakilicak diye. Tavsiyelerinjz icin cok tesekkurler anneler😊dr a da sorucam soyledikleriyle ilgili paylasimda bulunurum.


bayselif

Benim mama sandalyem chicco polly sırf bu oturma sevdası yüzünden almıstım arkaya dogru 2-3 acısı var ve o sekil oturtuyordum onda bile dimdik dururdu büyük oğlum arkasına yaslanmazdı 2,5 aylıkken oturma pozisyonuna baslamıs 3,5 aylıkken hiç yatmak istemez olmustu.o nedenle kısa aralıklarla oturmasına izin verdim ama kemik ve kaslara dikkat etmek lazım.simdi küçüğü emzirme yastıgının ortasına yerlestiriyorum bayılıyor hem destekli de oluyor devrilmiyor.erken yapmıs olması birşey ifade etmiyor Allah korusun saglık sorunları yoksa hepsi bir gün oturup yürüyecek ama erkencilerin avantajdan öte dezavantajları oluyor anneleri çok yoruyorlar bu sekilde :)mehmell

MasAllah ben benimkine diyordum ama sizinki baya erkenci cikmis:) Bende hevesleniyorum otursun sunu yapsin bunu yapsin diye surekli biseyler deniyorum. Destekli sirtini biyere dayayarak oturttum hep. Gecenlerde forumlarda yok omurga sistemi bozuklugu yok kalca cikikligi vs bisuru sey okuyunca tirstim resmen.


kurablyemm

Dr sorun ama erken sanırım kemik gelişimi olumsuz etkilenebilir sanirimCevaplamak için Üye ol