inek sütü alerjisi

mrvksm soruyor: 3

kızım dün ilk kez pınarın çocuk sütünden içti bugün vücudunda isilik tarzında hafif kızarıklıklar var.  Doktora götürüp götürmemekte kararsız kaldım. Daha önce inek sütü alerjisi yaşayan anneler varmı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


wonderwoman

Mutlaka goturun, bir daha ki sefere cok daha kotu olabilir. Benim oglumda yogurttan dolayi farkettik ve acillik olduk. Once isilik gibi basladi, sonrasinda vucudu su topladi alerjiden.


angelique

bugune kadar peynir, yogurt yemistir mutlaka cocugunuz? ya da formul mama? inek sutu alerjisi oldugunu sanmiyorum pek, oyle olsa bu saydiklarima da tepki verirdi bugune dek. tabi siz yine goturun dr.a :)


skisac

oğlum 6 aylıkken ek gıdalara başladık, bütün bebekler muhallebi severek yerken oğlum muhallebi ve yoğurt yemeyi reddetti. zorla yedirdiğimizde de bir sorun görünmedi, doktor 10 aylıkken neden yemiyor olabilir süt alerjisi testi yapalım dediğinde çok yüksek oranda süt alerjisi çıktı. dışarıya kabartı isilik kızarıklık şeklinde hiç bir belirtide vermemişti. Sadece dışarıdan belirti vermesi gerekmez kesinlikle ek gıdalara başlandığında süt alerjisi testi yapılması iyi olur.
Araştırdığımda süt alerjisi olanlar süt ve süt ürünlerini vücuduna aldığında zararlı bir madde almış sanarak vücut savaş açıyormuş. bebeklerden kan aldırmak zor ancak belirti vermese bile süt alerjisi oranı bebeklerde yüksekCevaplamak için Üye ol