Emzirirken unutkanlı ve saç dökülmesi...

defne_2012 soruyor: 10

kızım doğduktan sonra yani emzirmeye başladıktan sonra saç dökülmesi başladı hemde çok dökülüyo ve de acayip unutkanlık başladı,doktora gittim kan tahlili vs. yaptı b12 çok düşük değil ama genede alt sınıra yakın çıktı balık yağı kullanmaya başladım.başka tavsiyeniz var mı?
Ama saç dökülmesi dermatoloğa gitmedim:S
kolestrolüm yüksek çıktı diyetisyen de diyet verdi:( tabi ben ona çok uyamıyorum çünkü günde 5 porsiyon meyve falan verdi:S ama defneden zaman kalmıyo ki yada unutuyorum meyve yemeği:))
çok uzun yadım galiba kısaca unutkanlık ve saç dökülmesi ile ilgilii tavsiyenizi bekliiyorum...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


erenin_annesi_derya

emzirirken saç dökülmesinin malesef hiçbir çözümü yok canım.emzirdiğin sürece devam ediyor.benim kullanmadığım ilaç yada farklı şeyler kalmadı.dermatoloğa gittiğimde sadece kullandığın multivitamine devam et ama bir değişim bekleme.böyle gider dedi.yerine yenisi çıkıyorsa tereddüt etme dedi.ki çıkıyor.oyüzden bende sadece multivitamin alıyorum,başkada uğraşmıyorum.unutkanlık için balık hapı öneriyor dr'lar.dr ne önerdiyse devam et.


defnecikleannesi

Tiroid problemleri de sac dokulmesine sebep olabilir. TSH iniza bi baktirin. Benimde emzirirken cok dokuluyordu gerci hala emziriyorum ama artk o kadar dokulmuyor. Multivitamin de destekleyebilir.


olivia

Emzirirken sac dokulmesi normal hatta sonrasinda da baya bir sure dokulebiliyor.benim doktorum hamileyken kullandigim elevite devam etmemi ve ek olarak cinko almami onermisti.cinko vit. icmeye basladiktan bir sure sonra gozle gorulur bir degisiklik oldu sac dokulmesinde.unutkanlik,sac dokulmesi vs hepsi gecici inanin.B12 kaynagi olarak balik yagi yerine yine hamileleikte verilen bir vit var apikobal ismi.b12 eksikligine bagli unutkanlik,sac dokulmesi,yorgunluk vs gibi sorunlarin cozumu icin cok etkili.doktorunuza danisarak bu vitaminleri kullanabilirsiniz sanirim.


CokBilmis

Saç dökülmesi ile ilgili bir yazı yazmıştım:

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2010/03/dogumdan-sonra-saclar-dokulur-mu.html

Unutkanlık ise 1 yaşından sonra yavaş yavaş azalarak ancak 2 yıl sonra geçti bende.


defne_2012

hormonlara tiroidlere falan bakıldı onlarda sorun yok,sonuçlar normal.tamam ben dediğiniz gibi mutiviramin desteklerine başlıyım doktora sorup.nurus

saç dökülmesi neyse de unutkanlık zirve yaptı.hemde öyle böyle değil yanii..

yorgunluğa yoruyorum ama bilmiyorum...
ayrıca da korkaklık var..
ben ki hiç birşeyden korkmayan ben arkamdan bir araba korna çalsın hopluyorum nerdeyse...
biri aniden çıkagelsin yanıma yine ''ayyyyy....'' diye diye...ne korku filmi izleyebiliyorum ne yalnız kalabliyorum...

neden böyle oldum bilmiyorum ama hamilelikte başlayan bu hisler bende çok belirgin..


defne_2012

evet evet korkma bendede var,ben ki hamile kalmadan önce en korku filmlerinde korkmazdım,hamilelikten sonra çok tırsak oldum :s napcaz böle yaa:)))


barok

emzirme döneminde saç dökülmesi demir eksikliğinden oluyor diye biliyorum ona bakıldı mı? defne_2012

evet hepsi normal çıktı sadece kolestrol yüksek:S


Asozen

Anlattıklarınızın aynısını yaşadım, benim de B12 düşük kolesterol yüksek çıkıyordu. B12 için 3 ya da 4 kez B12 iğnesi olmuştum ama sonrasını yaptıramadım. Çünkü çok acıtıyordu iğne :)

Hala unutkanlık devam ediyor, kendime balık hafızalı diyorum. Saç dökülmesi geçti ama.Cevaplamak için Üye ol