doğumdan sonra kayıp

spongebob soruyor: 10

Merhabalar buraya yazıp yazmamak konusunda ççok düşündüm belki şu an internette olmam bile çok tuhaf çünkü daha oğlumun 40 ı bile çıkmadı.21 aralıkta sezeryanla 40 hafta 5 günlük doğan oğlum anne karnında kakasını yapmış ve hemen yoğun bakıma alındı ve maalesef 6 gün yaşatılabildi.Benim durumumda olan arkadaşlar varsa bu kayıpla nasıl başettiler.Yeniden bebekleri oldumu.

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


spongebob

cevap veren herkese teşekkür ederim.Çok zor günler geçiriyorum.Allahtan annem ve eşim yanımda onlar da olmasa tutunacak hiçbir dalım kalmazdı...Zaman gerekiyor yaranın biraz kabuk bağlaması için sanırım ...


heroina

başın sağolsun gerçekten çok zor bir süreç içindesin etrafındakilerin desteğiyle iyi olacaksın tabiki yeniden hamile kalıp saglıklı bir şekilde bebeğini kucagına alacaksın ama sana tavsiyem bunu takıntı haline getirme kendinetoparlanmak için biraz zaman ayır böylece yeni hamileliğinde stresin daha az olur bebeğinde etkilenmez kısacası hamile kalmadan önceki süreçte kafanı dagıt mümkün oldugunca kendini de sürekli hamileliğe şartlandırma oluruna bırak hayırlısıysa Allah zaten veriyor.
sabırlar diliyorum


berenimo

Çok üzüldüm, Allah sabır versin.. Ben de bir kayıp yaşadım ve zor da olsa atlattım, ama yazılanları okuyunca hiç değilse doğmadan gitti bebeğim diyorum şimdi..
8 haftalıkken karnımda kalbi durdu, operasyonla aldılar.. İlk hamileliğim olduğu için ve çevremde buna benzer birşey yaşayıp duymadığım için çok hazırlıksızdım, çok üzüldüm, çok ağladım.. Ama sonra çok çabuk tekrar hamile kaldım ve çok şükür kızım kucağımda şimdi..
Hala ilkini düşündüğüm zaman gözlerim dolar.. Size acizane tavsiyem, kendinizi kapatmamanız, bunun hakkında konuşmanız olacak.. Çünkü çevredekiler bu  konu hakkında konuşmamayı, böyle birşey olmamaış gibi davranmayı seçiyor, sizi üzmemek için tabii ki, ama bu beni daha çok üzmüştü, konuşmak iyi geliyordu.. Belki de buraya yazmanızın nedeni de çevrenizde sizinle bunu konuşmuyor olmaları..
Zaman herşeyin ilacı, f_m_t çok güzel söylemiş, Allah kimsenin omuzlarına kaldıramayacağından fazla yük vermiyor, güçlü olmalı ve dayanmalısınız..
Bebeğinizi kucağınıza alacağınız günün en kısa zamanda gelmesini diliyorum tüm kalbimle,
Sevgiler,


helensparta

başın saolsun çok üzüldüm benimde oğlumun ikizi karnımda öldü maalesef.. oğlumda doğduğunda kan yutmuştu yoğunbakımda kaldı.. çok üzücü bir dürum ama onun size şefaatçi olacağını unutmayın bu size teselli olsun tabiki bir bebeğiniz daha olacak Allah ın izniyle  sadece kendinizi oluruna bırakmaya çalışın..


ferritin

Geçmiş olsun acınızı anlıyorum. Çok ama çok zor bir durum küvezde çalıştım ama annelerin yaşadıklarını bebeklerini günde bir kaç saat görmelerini dokunamamamın verdiği acıyı burukluğu anne olunca anladım. Sizinle aynı durumu yaşayan insanlarla konuşun hani derler ya beterin beteri vardır daha kötü durumlarda olanları görünce insan kendi acısını hafif zannedebilir. Ayrıca acınızı herkesle paylaşın ağlayın isterseniz anlatın bahsedin utanmayın duygularınızdan anlatmak iyi gelecektir. besgi

herşey bizim için, daha çabuk iyileşmek için acınızı sonuna kadar yaşayın derim.

bir gününüzü ayırın, varsa fotoğraflarını yayın ortalığa, görmeye gelenlerle konuşun, nasıl ağlıyordu, kime benziyordu...ağlaya zırlaya bunları konuşa konuşa daha az acımaya başlayacak. 
berenimo ne güzel bahsetmiş. "olmamış gibi davranmak", yani acıyla yüzleşmemek, yası yaşamamak  sadece iyileşmeyi geciktiriyor.
bir de okuyan ve yazan herkesin de içinin yandığını bilin.


spongebob

Sanırım 8 ay önce yazdığım konu tekrar aktifleşmiş aradan 8 ay geçti nasıl geçti bilmiyorum zaman herşeyi hafifletiyor.Şimdi yeniden hamileyim 10.haftamdayım acım tamamen geçti mi?Hayır ve sanırım asla tam olarak geçmeyecek yeni bir hamilelik bile o acıyı silip süpürmüyor hiç yaşamamış olmak isterdim bunu ama elden ne gelir....Yaşamayanın anlamasının imkanı yok...


ketrin

o günleri bir daha sanada hiçbir anayada yaşatmasın Allah'ım. sağlıkla kucağına alırsın ve nice güzel günlerini görürsün inşallah.asl22

canım hayırlısı olsun çok sevindim senin için.inşallah en kısa zamanda bebişini kucağına alırsın:)


yie

yeni bebeğiniz hayırlı olsun, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah..Cevaplamak için Üye ol