bebeğim ne zaman oturur?

m_r soruyor: 10

bebeğim 4 buçuk aylık bazıları oturtmaya başla diyor hatta kucağına oturtanlar bile var erken mi daha oturması için birv yeri ağrırmı oturtsak?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


vildank

kızım 3 aylık bile değildi dr.umuz yavaş yavaş oturtun demişti. normalde 4. aydan sonra oturabilirler. şimdi 4 aylık oldu.yastık desteğiyle oturuyor. bence yavaş yavaş oturmaya başlatmalısın. 4. ay kontrolünde dr.unuz yönlendirmedi mi?


m_r

kanepede yanına yastık desteği ile oturtabilirim demi ilk bebeğim olduğu için acemiyim biraz artık tek başına banyosunu yaptırabiliyorum acaba kulağına su kaçar mı?pamuk koysam kulağına olur mu?bide arada kulağını tutuyor banyoda sumu kaçtı yoksa kulağı mı ağrıyor acaba ondan mı devamlı ağlıyor?


septik

Bence kulağa pamuk koymayın.Banyodan sonra bir mendille içindeki suyu alın.Kulağı için dr iltihaplık bir durum görmediyse,damaklar dişler için hazırlık yapıyorsa kulağa vurabilir bu ağrı.Yada ağlamasının başka bir nedeni de olabilir.


m_r

belkide dediğiniz gibi dişlerden olabilir çünkü elini çok ağzına götürüyor ne bulursa ağzına götürüyor kaşınıyor heralde banyon önerinize uyacağım bilgiler için tşk


selencem

Doktor izin verdiyse kemik gelisişimi müsati mi diye kontrol etmiştir zaten, biz de 3-4 ay civarı kucakta eğimli oturtmaya başlamıştık.bilgeelif

bebekten bebeğe değişiyor oturtma. bazı bebekler oturma eğiliminde oluyorlar.
4 aylıkken kucağımda eğimli oturtuyordum. 5 aylık kontrolunde destekli yavaş yavaş oturtabilecm söyledi dr. şuan 6 aylığız etrafına yastık dizip oturtuyorum, düşüpte başını vurmasın diye. hoş arkaya düşmüyor. öne doğru düşüyorcup yüzme :))
yıkarken kulağına pamk koymuyorum ama krem veya vazelini pamuğa sürüp koymak gerekiyormuş içine su kaçmasın diye...


m_r

en iyisi doktora sorayımda ona göre oturturum


arse01

Ben de 4 aylıkken kucağımda oturtuyodum. Görenler aman oturtma kalça çıkığı olur diyodu ama doktora sordum.Hiçde öyle bişey yokmuş.Bu çocuk 4 ay sürekli yattı artık istediğin her pozisyonu verebilirsin dedi. Şimdi 5 aylık olduk. Destekli uzun süre oturuyo. Mama sandelyesinde oturmayı çok seviyo. Bende rahat rahat mutfakta işimi yapıyorum. Hele akşamları sofrada bizimle olması çok güzel :Drana_defne

Defne'nin doktoru 6 aydan önce oturtma demişti, sadece kalça çıkığı için değil, omurga gelişimi ve ağırlık taşıma kapasitesi açısından.
Siz bilirsiniz elbette, sevgiler..


m_r

bende oturtayım o zaman


Cevaplamak için Üye ol