meme ucu yarası

seyma_eymen soruyor: 9

bebeğim emerken göğüs ucumdan kan geldi bugün mecburen emzirmeye davam ettim kan yuttu bişey olurmu acaba,lansioh kullanıyorum ama hala yara geçmedi göğüs ucum yok çok acı çekiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Di

gecmis olsun ve cok cabuk gecer insallah.. bana lansinoh iyi gelmemisti. mustela nursing comfort balm kullanmıstım.. deneyin isterseniz. gule gule buyutun.


seyma_eymen

onunda silinmesine gerek yokmu dirak emzire biliyormuyuz


asli_yagmur

göğüs kalkanıyla emzirseniz? öyle hem göğüs ucu çok acımaz, hem de belki kavrayıp emmesi daha kolay olur. bir de göğüs ucunu emzirmeye uygun hale getiren göğüs kalıpları var ama kullanmadığım için onların ne kadar faydalı olduklarını bilemiyorum.


Ebicim76

Merhaba ben yurtdışında doğum yaptım ve ilk doğum olduğundan tecrübesizdim. Memeyi her emzirmede yıkıyordum. Oradaki hastanede yara yapmıştım. Kanlı emzirdim çok acıyordu ama sorun yokmuş bebek için:) Hemşire sadece göğüs pedi kullan dedi ve sık yıkama dedi her emzirme sonrasında lansinosh kullandım. Tekrar emdirirken kremi silmedik. Çünkü e vitamini olduğundan bebeğe zararı yokmuş. Fazla yıkamayın geçiyor. Bebedor göğüs pedini TR ye dönünce keşfettim süper. Geçmişolsun
seyma_eymen

göğüs kalkanıyla nasıl emziriliyor bilmiyordm hangisi iyi hangisinden alıyım


snotra

lansinoh çatlak kremi kullandım ben. göğüs ucum kopacak diye korkuyordum, çok feciydi. kremi sürüp göğüs kalkanını taktım. emzirmeye ara verip daha çok aralıklarla sütümü sağdım. iki  güne kalmadan iyileşti. 


Ebicim76

Kesinlikle bir şey olmaz emdirin geçiyor yalnız sık ık yıkamayın göğsünüze kendi sütünüzü bulaştırın sütünüzle kurur ucu ve bol lasinosh krem her emzirmeden sonra. Kremi yıkamayın. Bebeğe bu kremin ve kanınızın zararı yok.


rabisceren

ben lanomast kullandım onunda yıkanmasına gerek yok çok faydasını gördüm tavsiye ederim:)


YesilAnne

Temiz bir kavanozun içine ılıktan biraz daha sıcak su koyup içine 1 çay kaşığı kadar yemek sodası koyup eriyinceye kadar karıştırıp kapağını kapalı tutun. Her emzirmeden önce ve sonra ve her seferinde temiz bir pamuğu bu suyla ıslatıp meme uçlarınızı silin. Ben bu yöntemi lansinohla beraber deemiş ve çok faydasıı görmüştüm. Ama herhangi bir rahatlama olmazsa göğüs kalkanı ile birlikte mevcut yarayı iyileştirmek için bu yöntemi uygulamanız en sağlıklısı.


Cevaplamak için Üye ol