Siz evde yokken bakıcı hastalanırsa?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ipekkusgoz

lopikcim, bir ilkyardım kursuna katılmanızı tavsiye ederim. Sadece tıkanmalar değil çocuklarımız için risk olan şeyler. Ben kesikleri, yaralanmaları falan hiç kaldıramam, bakamam ,içim fena olur vs ama öyle bir anda çaresizlik kadar kötü bir şey yok.Uygulamak zorunda kalmamak en büyük dileğimiz ama bilmek de rahatlatıyor insanı. Daha önce aman benim içim kaldırmaz öyle şeyleri ,ben bakamam bile deyip gitmediğim eğitime yıllar sonra çocuğumu düşünerek gönüllü olarak gittim.Adı 0-8 yaş çocuklar için ilkyardım eğitimiydi, sertifikayı da bu adla verdiler ama daha genel bilgiler de verildi eğitimde.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

bende kızıma kendim baktım ama hep aklımın köşesinde bana bişey olursa duşa falan giriyorum gündüz ayağım kayar düşerim başımı çarparım. bayılırım vs.. bin tilki geçerdi kafamdan şimdi üstüne hamileyim birde daha beter yani :)  .. Yeni eve taşındık komşularımı hiç tanımıyorum. 3 aydır burdayım daha bir tanesi kapımı çalıp güle güle oturun demedi bu durumda anahtar bırakmak gibi bişey olamıyor. apartman görevliside ayni şekilde 3 aydır tanıyoruz. en yakınımda kayınvalidem oturuyor taksiyle 15 dk ama oda sürekli faal hep gezmeler günler vs.. eşim karşıda çalışıyor. Köprü trafik yol... ve çok yurtdışı seyehati oluyor şuan yurtdışında mesela cuma gelecek 2 gündür kızımla geceleri yanlızız 2 gün daha öyle olacak. Allah emanetiz yani.. 


ipekkusgoz

defnenil bence onlar gelmediyse siz bir adım atıp çalın kapılarını.Belki de çok iyi komşuluk ya da arkadaşlık yapabilecek insanlar çıkacak içlerinden.Hem şimdiki durumunuz için hem ileride çocukların arkadaşlıkları için faydalı olur diye düşünüyorum. Dünyanın binbir türlü hali var.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

ipekkusgoz valla site bahçesinde parkında karşılaşında hep laf atıyorum konuşuyorum ama öyle samimiyet kuramadık bir türlü. yaşları yakın çocuklarımız olanlar var ama herkes kendi halinde :)  Ama allah korusun acil durum olur tabiki çat kapı giderim o ayrı.. 


gul_duru

ben safra kesesı amelıyatı olmadan once ataklar halınde cok siddetlı sancılarım oluyordu bırden gelıyordu Allah'tan hep haftasonlarına denk gelmıstı eşim evdeydı sonum hep acillik oluyordu bız en bastan evımızı alırken annemlere ve kayınvalıdeye yakın olmasını ıstemıstık cocuk ıcın en fazla 10 dk lık mesafelerdeyız keske herkesın boyle bır ımkanı olabılse ama guvenılen bır komsuya anahtar bırakmak olabılır annem oyle yapıyor.lopikcim

@ipekkusgöz, diş hekimiyim, dolayısıyla kanla vs oldukça haşır neşirimdir, az buçuk ta ilk yardım bilirim, ama bu nefes alamama olayı çok farklı, çok kısa sürede müdahale gerketridiği için belki de korkum:-(((


ipekkusgoz

defnenil o zaman gerçekten kötü.Aslında ne kadar uygun ortamınız var anladığım kadarıyla, site, site bahçesi, akran çocuklar vs. Gönül tabii ki sırf acil bir durum oldu diye çat kapıya mecbur kalmamak ister ama onlar isteksizse zorla da güzellik olmuyor tabii.

lopikcim,siz böyle durumlar karşısında bizlerden, belki de sadece benden:) , daha şanslısınız ama maket üzerinde de olsa uygulama yapmak belki de korkunuzu yenmenize yardımcı olur. Gerçi parmağı kesildiğinde fenalaşıp bayılmışlığı olan biri olarak haddim değil bunları söylemek ama 4 dakika hiç de az bir zaman değil öyle bir durumda. yeterki ne yapılacağını bilip o dakikaları boşa harcamamak gerekir diye düşünüyorum.


CokBilmis

Herkes düşünmüş mü bu ihtimali yani, bir tek ben mi düşünmemişim :)

O zaman şunu sorayım: Siz evde çocuklara bakarken hastalanıp düşüp bayılsanız ne olacak? Sizi de bir başkası mı kontrol ediyor sürekli?elifnazar

@ÇOKBİLMİŞ BENCE SENDE DÜŞÜNÜP O GİBİ DURUMLARDA NELER YAPABİLİRİM DİYE PLANLARINI HAZIRLARSAN EMİNİM İŞİNE YARAR.ALLAH MUHTAÇ ETMESİN AMA HİÇ BİRŞEYLE İLGİLİ BENİM BAŞIMA GELMEZ DEMEMEK LAZIM.


CokBilmis

Benim başıma gelmez, demiyorum. Gelebilir de, elden ne gelir?

Kızımla birlikte evdeyken ayağım kaydı düştüm başımı çarptım bayıldım, diyelim. Eeee?

Bu ihtimali hesaba katıp, eşimden her saat başı evi aramasını mı rica etmeliyim?

Ben kızımı bakıcıya emanet ettikten sonra ne ararım, ne sorarım...

Karşı binada eltim oturur, bizim evin anahtarı vardır. Eşimde ve bende birer anahtar bulunur. Annemde de bir anahtarımız vardır.

Kapıcının ve bizim ailenin telefonları bakıcıda kayıtlıdır.

Artık bundan sonrası da kader, kısmet. Oturup da "Ben çocukla evdeyken bayılırsam ne olacak?" diye düşünmeye başlarsam, o işin sonu gelmez.Cevaplamak için Üye ol