Siz evde yokken bakıcı hastalanırsa?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


elifnazar

HERKESİN KENDİ BELECEĞİ İŞ TABİ...BEN DÜŞÜNMEMİŞTİM DEMİŞSİNİZ AMA SİZDE BAYA TEDBİR ALMIŞSINIZ ZATEN.BU KADAR TEDBİRİN ÜSTÜNE SİZE BİRŞEY OLMAZ.


CokBilmis

Evin anahtarı bir başkasında olsa bile düşüp bayıldıktan sonra yapılacak bir şey yok. O nedenle "Bakıcı bayılırsa ne olur" diyip de paniklemeyin bence, sık sık evi aramak da çare değil.

Eğer anahtarınızı birine bırakmak içinizi rahatlatacaksa kapıcıya verin anahtarınzdan. Mesela iki kilidiniz varsa, sadece alt anahtarı verebilirsiniz. Bakıcıya da evdeyken kapının üzerinde anahtar bırakmamasını söyleyebilirsiniz. Deprem, yangın vs halleri için.

Ama bakıcı düşer bayılırsa, haberiniz bile olmaz muhtemelen.

Zaten ben hiç "Bakıcı düştü bayıldı, çocuklara ulaşamadık" diyen de görmedim. Çocuklar bir şekilde kendi başlarının çaresine bakıyorlar. Hele sizinkiler ikiz, yalnız da kalmazlar.


ipekkusgoz

Siz de epey tedbir almışsınız cokbilmiş:). Ha bunları 'bakıcı bayılırsa ne olur' diye almamışsınız o ayrı. Bir tek bu durum için geçerli değil ki tedbir alma gerekliliği. Bir anda su boruları patlar, banyo akar, gaz açık kalır, yemek ocakta unutulur vs. bir sürü şey var hayatın içinden. Tedbir her zaman iyidir. Ne için alınmış olursa olsun.Bundan sonrası da zaten sizin de dediğiniz gibi kader kısmet...
Cevaplamak için Üye ol