Nasıl çıldırmayayımmmm???

denizkirbiyik soruyor: 7

Çıldırmak üzereyim arkadaşlar. Kızıma 15 günden beri tuvalet eğitimi vermeye başladım.İlk önce kakayı öğrettim onda sıkıntı yaşamadım.Daha sonra çişi öğrenmesi için uğraştım.İlk günler çok fazla kaza yaşadık normal olarak.Son 2 günden beridir o amacımıza da uşamıştık.Çişi geldiğinde söylüyordu.TAA Kİ bugüne kadar..... Bugün çıldırttı beni sanki o kız gitmiş yerine başkası gelmiş. Hiç söylemedi her defasında etrafı gölledi... Napacağım ben ?????

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CiciAnne

Belki de tam hazır değildi, belki de bir şeye canı sıkıldı... Bir süre beze dönüp sonra kendisinin talep etmesini bekleyin bence.

Tuvalet alışkanlığı çocuklar için önemli bir basamak! Savaş haline getirirseniz ileriki dönemlerde sorun yaşarsınız!


rabbit

Hiç çıldırmayın, biz de iki yaşında bu yola başkoyduk ama bir ay boyunca sabretmemize rağmen, bir arpa boyu yol gidemedik , tekrar beze döndük, doktorumuzdan da ben size 2,5 dan önce başlamayın demiştim diye lafı yedik, eninde sonunda olacak, strese gerek yok...


yuksel_

aşırı tepki vermemenizi tavsiye ederim, yoksa çok daha büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bir şeye morali bozulmuş olabilir, veya mesela sadece ayakları üşümüş ve çok çişi gelip tutamamış olabilir. siz ne kadar doğal ve sakin davranırsanız o kadar kolay çözülür. 2 gün hiç birşey değil..aylarca uğraşan arkadaşlar var burada.


denizkirbiyik

Haklısınız arkadaşlar.Bu iş sabır işi biliyorum. Tam 'tamamdır oldu bu iş' dediğin anda tekrar sil baştan başa dönmek  insanı yıpratıyor işte. Kendime de kızmıyor değilim.


annevebebisi

Oluruna birakin.

Diyelim ki 3 yasinda ogrendi. Ne kaybedeceksiniz? En fazla bez masrafiniz olacak. Ama siz sinirlenmemis, kiziniz uzulmemis olacak. Ilkokula alti bezli giden cocuk yok ama bezden tuvalete gecerken yasadiklari yuzunden 8-10 yasina kadar geceleri altina kaciran cocuk cok.. Hangisini tercih edersiniz?


Ulku

bez konusunda artik "bezsiz bebek" donemini gectiginizden ve 2 yas gibi, kendini birey olarak fark ettigi, sInIrLarInI anlamaya calistigi bir doneme geldiginiz icin bu noktadan sonra onun kararlarina ve vucuduna saygi duymanizi ve beklemenizi tavsiye ederim. sizi tuvalete giderken gorsun, normal olanin oraya yapmak oldugunu bilsin yeter.


breeze821

tuvalet eğitimi diye birşey bana çok saçma geliyor açıkçası.bunun bir bölümü, okulu yok.istediği zaman kendini ne zaman hazır hissederse bırakır.strese girmeyin ve çıldırmayın.Cevaplamak için Üye ol