Slingo-Sling-Kangru

usaruhan soruyor: 5

Gebeliğin sonlarına yaklaştıkça artık alışveriş yapmaya başladım. Travel sistem bir araba almayı planlıyoruz ancak ben slingo da almak istiyorum. Aranızda kullanan var mı? Ne tarz bir şey önerirsiniz? Slingo mu, sling mi? Hangi model kullandınız? Wrap, Mai Tai? 

Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkürler :) 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


fistikcik

Slinge bebeğiniz doğduğu zaman karar vermeniz daha doğru olur. Nurturia annelerinden Hülya hanım (.com) size bu konuda yardımcı olur. Doğumdan sonra dememin sebebi size bebeğinizle ilgili sorular sorarak en uygun slingin hangisi olduğunu söyleyebilecek olması. Bebeğin kilosu, hareketli mi, her hangibir şeyin içinde konulmaktan sıkılır mı gibi sorular da soracaktır.
Ben ilk aylarda wrap sling kullandım ve çok memnun kaldım. Wrap slingi bağlamak biraz uzun sürebiliyor ama diğer bütün kangurulara kıyasla belinize ve omuzlarınıza en az yük bindiren bir sistem. Wrap slingi halen kullanabilirim aslında ama küçük hanım çok hareketli ve hemen bağlayabileceğim bir şey olması için Baby Bjorn kanguru kullanıyorum. Rahat ve kullanışlı, ancak bir süre sonra omuzlara ciddi yük biniyor (tabii hanımefendi 8 kilo artık).


gokalpileseyrialem

Her bebek ve her anne özünde anne ve bebek olsalarda yaklaşımlar ve tercihler farklı olabiliyor.BEN hayatı her zaman pratik yaşamayı seven ve tercih eden biri olarak kendimde kullandığım ve hiç ergonomik bulmadığım için travel sistem araba almanı tavsiye etmem. Quinny marka koca iskeletli demir yığınından nefret etmiştim.Ana kucağından sonraki daha büyük aylar için olan kısmını hiiiç kullanmadan.6. ayda baston pusete geçtim.Kanguruyu sadece bir kez takabildim.Kucakçı oğlum tek tip duruştan hoşlanmadı hayatımı kolaylaştıracağına zorlaştırdı.Bunlar benim tecrübelerim ve benim önerilerim eminim farklı yorum yapabilecek pek çok anne vardır.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili yazdığım bir blogum var. Alış verişe başladığını belirtmişsin aşağıya yeni doğan için ihtiyaç listesi,1 yaşına kadar alınması çok gerekli olmayanlar ve doğum çantasında olması gerekenlenlerin kendimce hazırladığım listelerini ekliyorum.Umarım faydası olur.Sevgiler hayırlı doğumlar...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/10/yeni-dogan-icin-ihtiyac-listesi.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/11/1-yasna-kadar-alnmas-cokta-gerekli.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/11/1-yasna-kadar-alnmas-cokta-gerekli_15.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/10/dogum-icin-hastane-listesi.html


fiyonk

Ben once kanguru kullanmistim, 6 ay civarinda mei tai slinglerin patronlarini buldum internetten, evde diktik, onu kullaniyorum. Cok rahat, kanguru kalip gibi duruyor, ucuncu ayda filan vucudu tam duzgun duramazken iyi ama buyudukce slingde daha rahat edeceksiniz. Mei tai yi uzun sure kullanabilirsinz ama iste burkac aydan sonra. Wrap sling alirsaniz ya da dikerseniz dogar dogmaz olur


usaruhan

Fiyonk ne güzel evde dikebilmişsiniz. Ben de mi denesem? Mei Tai tavsiyeniz için çok teşekkürler :)  


usaruhan

Fıstıkcık çok teşekkür ederim.  Hülya Hanım' a ulaşacağım. Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

4.5 aylik bebegim kilo alimi yavasladi... 2

sarp_06 4A
Son: sarp_06,

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,