tuvalet alışkanlığı

guldem_aybar soruyor: 2

herkese günaydın,

tecrübeli anneler fikirlerinize ihtiyacım var, iremi 1 haftadır tuvalete alıştırmaya çalışıyoruz, maşallah tahmin ettiğimden daha kısa zamanda adapte oldu, 1 haftadır herşey yolunda, gündüzleri hiç bez bağlamıyoruz ve hiç kaçak yok, hemen söylüyor tuvaleti gelince, ama geceleri ve öğlen uykularında geçiş sağlayamadık. yani irem uykuya yatmadan önce çişim yokkk diye inat edip yapmak istemiyor , o şekilde uyuyor, bu defa da mutlaka altına yapıyor. uykuya yatarken bez de bağlatmak istemiyor, ve işin kötü yanı iremi uyku halinde uyandırıp tuvalete tutamıyoruz çünkü çok kızıyor ve tekrar uykuya geçmek istemiyor kısa sürede. ne yapacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi şaşırdım ...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


CiciAnne

Alez alıp yatağı koruma altına alın, sonra da bırakın işesin :) Ben öyle yaptım en azından :)))


asna

ilk baslarda direnc göstersler de bir müddet sonra geceleri tuvalete kalkmaya alisiyorlar, benim iki nr. da ilk bir kac gün 'aaayyiy anne ayyiiy, gaga yap yooook' diye yirtiniyordu uykulu uykulu, artik gözü kapali 'daaptim anne' diyor :)

bir de yatmadan mesela son bir saat götürmezseniz, tam yatacagi vakit yapma ihtimali yüksek. bir dis fircalama rutininz varsa örnegin wc'de otururken eline fircayi verip, caktirmadan hafif su sesi acarak tesvik de edebilirsiniz :)

kolay gelsin :)Cevaplamak için Üye ol