Uçak yolculuğu ve gıdalar

_Sezin_ soruyor: 3

Eski sorulara baktım ama bulamadım, belki ben görmemişimdir. Hafta sonu için Samsun'a gidiyoruz oğlumla, orada yemek yapamayacağımdan 2 günlük kavanoz maması belki yol için de süt-su alacağım yanıma. Bu tip gıda-içecek içeren şeyleri X-rayden geçirmek istemiyorum bu konuda yardımcı oluyorlar mı havaalanında? Yanıma birer adet alsam, diğerlerini bagaja versem de ana girişte tüm bavullar X-rayden geçiyor. Ufak bir poşet yapsam yiyecek ve içecekler için onu geçirmememe izin verirler mi?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_Sezin_

Bu bilgi önemliymiş cok teşekkürler


silky

Ben hamile iken de cok sık seyahat ettigim icin doktoruma x ray in zararlı olup olmadıgını ozellikle sormustum ve x ray lerden hamile iken de gecebilecegim cevabini almistim. Turkiye de havaalanindaki gorevliler hamile oldugumu gorunce x rayden gecmememi anlayisla karsiliyorlardi, ama yurt disinda genelde gecmek zorunda birakiyorlar. tabiki genede gecmemeye calisiyordum, ama bunlar bizim genelde dusundugumuz kadar zararli degil sanirim.


_Sezin_

Leyla benim bildiğim kafarıyla bizim geçtiğimiz kısımda X-ray yok zaten manyetik rezonans var metal olunca uyarı veren, asıl X-ray çantaları koyduğumuz bölümde var ben de gıdaları özellikle bebeğin yemeklerini içeceklerini oradan geçirmek istemiyordum, onun bir yolu var mıdır diye sormuştum. 
Cevaplamak için Üye ol