Sebze çorbası hk.

annekuzu soruyor: 3

bir şey paylaşmak istiyorum,
bebeğe sebze çorbası yapacağımız gün,
marketten örnek veriyorum; 5 yaprak ıspanak, 2-3 çiçek brokoli, 3 yaprak pazı, küçük bir pırasa şeklinde alıp tek poşete koyup o şekilde tarttırıyoruz.
öbür türlü alınan sevler hafta boyunca tazeliğini yitiriyor....

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


annekuzu

bizim evde hafta sonları yemek piştiği için sebze çorbası yapamıyodum bebeğime ama artık bu şekilde günlük yapabilicem çünkü çeşit çok olunca demet ıspanak, bir bütün brokoli çok fazla geliyor. o şekilde biz yesek bize bile fazla geliyor. eeeee bozulanı neden dökeyim.

kayınvalidem hergün evinde yemek yapıyor fakat bebeğin sebze çorbasında çeşit olması için bir çok sebzeden bu şekilde alıyoruz.
oda toplu alsa birgün ıspanak, diğer gün pazı diğer gün brokolimi yiyecek..
yani sadece ıspanak yemeği yada sadece pırasa yemeği yemiyor bebek. sebze çorbası yiyiyor.

hatta bu hafta sonu ise bakliyatları bir geceden bekletip, kuru fasulye, nohut, sarıve yeşil mercimeği haşlayıp, sonra hepsini bir sebzeler ile pişirip, tabi içerisinde küçük bir ette olacak.
o şekilde kış çorbası yedireceğim.mert_mert

evde tüketimi olmuyorsa mantıklı ama ben yarım veya bir kilo alırdım.sonuç itibari ile 2 günde sebzeler dolapta uygun koşullarda saklanırsa bozulmuyor kapalı kaplarda tutarım sebzeleri.mesela maydonoz yaklaşık 2 haftadır halen yemyeşil durur.sebze yemeği oğluma has değil evdede tükettiğimiz için az yetmez bize.ama manavınız tanıdık sanırım şahsen ben manava gidip 3 yaprak ıspanak 2 pırasa alsam sanırım suratı düşer :)))


nilinmasali

Marketten değil ama cevremde haftada 3 gün pazar kuruluyor,bizim tüketmediğimiz ,sadece Masal için alınan seyleri bende onun yiyeceği kadar alıyorum ,birde önce bi haftalık menü hazırlayıp sonra alışveriş yaparsam yiyeceğimiz şeyi yiyeceğimiz kadar alıyoruz hem beklemiyor hemde fazlasının atılma dökülme dolapta unutulma ihtimali ortadan kalkıyor,çalışırkende hatalık menü yapar ,h.sonu yemek pişirip porsiyonluk kaplarda buzluğa atar h. içi tüketirdik,porsiyon olunca 2 gün üst üste aynı yemeği yeme zorunluluğu ortadan kalkıyorduCevaplamak için Üye ol