sürekli ağlayan kızım:(

idilhulya soruyor: 6

merhaba ben aranıza yeni katıldım .internette çok öfkeli olan ve sürekli ağlayan 3 buçuk yaşındakikızıma nasıl davranmalıyım sorusuna çözüm ararken buldum bu siteyi..benim tatlı kızım daha düne kadar gayet anlayışlı her dediğimi anlayan beni dinleyen onaylayan bir çocukken şimdi adeta bir bebek gb davranıyor herşeye ağlıyor adeta ağlamak için bahane arıyor ben varsam ananesini ananesi varsa beni istiyor ben çalışıyorum ve çalışmam hiç bu kadar sorun olmamıştı ben o büyüdükçe hayat kolaylaşacak sanırken hayat gittikçe zorlaşıyor.neden bu kadar ağlıyor anlayamıyorum evde ne yoksa onu bulup istiyor alıp gelsekte ilgilenmiyor ne yapacağımı şaşırdım artık benim durumumda olan anneler var mı bilmiyorum bu bir süreç mi geçicek mi bilmiyorum ama bazen sabırlı bir anne olamıyorum ve ben de bağırıyorum ve gerçekten daha sonra çok üzülüyorum:(

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


gulten83

yazılar yazılalı 2 yıl geçmiş, ama ben bu ağlayan bebeklerin bugünkü halini çok merak ettim. oğlum 1,5 yaşında ve 18 aydır sürekli ağlıyor, mızmızlanıyor. Allah vergisi öyle bir sesi var ki apartman yıkılıyor ağlarken. bazen bırakayım ağlayıp ağlayıp susar diyorum ama tam 1,5 saat boyunca bağırma kapasitesine sahip. tabi çevreden de hoş karşılanmıyor bu durum. çekiniyorum açıkçası. zaten sabırlı bir insan değilim ne kadar sakin davranmaya çalışsam da bir noktadan sonra çıldırıyorum. kreşte herkes çok memnun, ne huysuzluk ne uyku sorunu. gece uyumadığı gibi yine uyanınca delirmişcesine bağırıyor. çok zor durumdayım. ikna olmayan bir çocuk, bunları yaşamış olanlardan yardım bekliyorum. ne zaman bitecek bu çile. ne zaman kesintisiz uyuyacağız.


idilhulya

Merhaba ben bu siteden oldukça yararlandım umarım sizde aradığınız cevabı bulurdunuz. Benim kızımın ağlama nöbetleri buraya yazı yazdıktan kısa bir süre sonra son buldu. Şimdi ozamanki paniğimi, telaşımı ve üzüntümü hatırlıyorum şimdi hiç yaşamamış gibiyiz... Sanırım sadece bir dönemdi ... Benim ozamandan kalan en önemli taktiğim dikkat dağıtmak halende çok işime yarar.gözlerinin ta içine bakarak onu dinlerim kesinlikle tüm ilgimin onda olduğunu anlamasını sağlarım. Ve onunla geçireceğim zamanları bölük pörçük geçirmektense sadece ona ayrılmış zamanlarda beraber vakit geçiririz. Şimdi çok iyiyiz tam anne kız olduk. Elbette bunlarda işten ayrılmış olmamın da etkisi var!size de bu yolda bol sabır diliyorum sevgimiz bize yön verecektir... Sevgiyle kalın


turkuazz

18 aydır sürekli ağlıyor??yani dönemsel birşey değil.İmkanınız varsa lütfen bir pedagogdan yardım alın.Ne kadar gergin olduğunuzu tahmin edebiliyorum.Bizler anneyiz ve beklemek bazen işleri çok daha kötüleştirebiliyor.


Biz ağlama sorunu yaşamadık ama hala kesintisiz uyumuyoruz.Bazen 3 gece hiç uyanmazken bazen bir kez uyanıp su ister,bazen de 3-4 arası uyanır mızırdanır vs..3 yaşını doldurmak üzere ve geri dönüp baktığımda oğlumun beni çok zorlamasının,çok hareketli olmasının,zor mutlu edebilmemizin nedeninin uykusuz kalması olduğunu net olarak farkediyorum.Uykusunu almayan çocuk ne yaparsan yap mutlu olmuyor.Uyku danışmanı Aysun BAL'a ulaşabilirseniz çok faydası olacaktır sanırım.


gulten83

@idilhülya çok teşekkür ederim cevabın için. oğlum birşey için ağlamaya başladığı zaman başka yöne ilgisini çekmek neredeyse imkansız oluyor. hatta buna çabalamak ses tonunu daha da yükseltmesine sebep oluyor. ikna etmek mümkün olmuyor.

@turkuazz size de çok teşekkür ederim. pedagogla görüşmeyi düşündüm ama henüz küçük, konuşmadan birşey yapamazsın dediler hep. biraz daha büyümesini bekliyordum. aynen bizde de, gecede 1-2 kez kalkınca sabah daha huzurlu oluyoruz. hergün farklı şekillerde uyuyor, düzen oturtamıyorum. bikaç gün salıncakta, bikaç gün yatakta, bikaç gün ayakta vs. kreşte kendi kendine uyuyor, ama evde bir türlü aynı düzen gitmiyor. uyku düzeni için denemediğim yöntem kalmadı. ancak sesi çok yüksek olduğundan geceleri çok fazla direnemiyorum, çünkü dediğim gibi 1,5 saat boyunca kesintisiz bağırabiliyor. aysun hanımla da bir görüşmeye çalışayım.

yardımlarınız için çok sağolun. bebekleriniz ile mutlu günler dilerim.


turkuazz

Gülten hanım nazik yanıtınız için ben de teşekkür ederim.İnanın çocuk ne kadar küçükse uyku düzenini oturtmak o kadar kolay.Uykusuzanneler.com a üye olun,ne hikayeler okuyacaksınız.O kadar önemli ki uyku düzeni hem de bütün ailenin huzuru için..İkinci çocuğum için de tek istediğim iyi uyumasıdır emin olun.Gerisi bir şekilde halloluyor.Kolaylıklar dilerim.


worsss

merhaba kızım 30 aylık yaılarınızı okudum ve aradan 3 yıl geçmiş çocuklarda ki durumlar neler düzeldimi o dönemler geçtimi.benim kızım da olur olmadık şeylere ağlayıp inatlaşıyor.bunaldım artık
Cevaplamak için Üye ol