OĞLUMA BİŞEY OLACAK DİYE ÇOK KORKUYORUM.:( :(

Fundaaa soruyor: 10

Arkadaşlar sürekli bir paronayak halindeyim,durup durup aklıma ya oğluma bişey olursa,ben onsuz ne yaparım diye geliyo...Onu kaybetmekten çok korkuyorum,onsuz bi hayatı düşünemiyorum bile....ve bazen kendimi kafamda saçmasapan şeyleri kurgulayıp ağlarken buluyorum...Benimle aynı durumda olan var mı,varsa bu düşüncelerden nasıl kurtuluyorsunuz? ACABA  BENDE Bİ SORUN MU VAR???

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


aperpil

Cnm her anne senin gibi düşünüyordur eminim. Benim bebegim henuz küçük sizin kadar zaman gecirmedim evladımla anılrım olmadı sizin kadar fakat düşüncelerin dogal diye düşünüyorum sadece biraz daha fazla olabilir. Aglarken bulman kendini bunu gösteriyor. 

Evlat elbetteki diğerlerinden cok daha farklıdır fakat genel anlamda b hesey için gecerlidir diye düşünüyorum. Gun gelip herseyi esimizi annemizi kardeslerimize kaybedebiliriz. Buna biraz kader düşüncesi ile bakmalıyız. Eğer inançlı biriyseniz herseyin bir gün gelip gececegini biliyorsunuzdur. Herkez rızkı kadar yasar ve daimi yasayacagı yere gider. Kimse kaybolmaz yada yokolmaz. Hiçkimseyi kaybetmeyiz sadece gecici olarak ayrılırız. Cunku bizimde gidecegimiz yer orasıdır. Neyse cok manevi boyutuna girmek istemiyorum işin. 
Bu durumu bunu düşünerek evlatlarımızın Rabbimizin bize verdigi emanetler olarak düşünerek ona en iyi sekilde bakarak gecirecegimizi düşünerek duygularını hafifletebilirsin. Ben yeni dogan beebgime hep hayranlıkla bkıyorum baglnıyorum yavas yavas ve bununda farkındayım işte o zaman diyorum Ayten bu melek sana sadece emanet, bu dünyaya alısmasını görev ve sorumluluklarını ögrenmesini saglayıp onu bir müddet sen koruyacaksın sonra kendi ayakları üzerinde yoluna devam edecek diyorum. 

Eger cok fazlaysa bu vesveseleriniz profesyonel yardım almanızı öneririm. Benim kayınvalidem evlatları üniversiteyi kazanıp gidince uykusuzluk yasr olmus. hep acaba ocagı kapadılar mı, kombileri iyimi, aclar mı susuzlar mı diye. Cok yıpranmıs sinirleri. Elbettteki bunlar düşünülebilir ama fazlası size zarar. Siz zarar görünce evldınıza daha iyi bakamazsınız yine onun için kafa saglıgınızı düşünmelisiniz. 

umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir
Hakkınızı helal edin


tubatulay

bunun adı yaygın anksiyete bozuklugu...kendi kendine başa cıkman lazım ,yoksa yardım almanı öneririm...

herkesde az cok kaygı   vardır ama günlük hayatını etkiliycek boyutta olursa buna hastalık deriz....ozguranne

Eğer rahatsız edici boyuta gelmişse bir uzmanla görüşmek faydalı olabilir. 


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bana da birçok anne gibi zaman zaman oluyor ama hayatımı etkileyecek kadar değil. Bu durumda bir uzmanla görüşmey size çok iyi gelecektir bence.hulya_Oyku

Bir uzman yardımcı olacaktır mutlaka...Ama genelde her anne yaşıyordur diye düşünüyorum çünkü bende uyurken gidip nefesini kontrol ederdim kızımın...:)


selencem

Bence buraya yazacak kadar yogun yasiyorsaniz yardim almalisiniz. Bu tur hisler sadece hayat kalitenizi dusurur. Bircok anne boyle, ay canim cocugunu cok seviyorsun turu tipik Turk yaklasimlari yerine mantikli davranmanizi oneririrm.


Fundaaa

Sevgili APERPİL ve NETMAXX sizlere aynen katılıyorum bu tamamençok aşırı sevgiden kaynaklanıyo,mutlaka her anne evlatlarını hep seviyodur ama benimki çok çok fazla içimdekileri anlatamıyorum da çocuk okula gidiyo sabahları o gittikten sonra ben kendimi onun fotosunun karşısında buluyorum saat 12 de eve geliyo ve ben onu o saate kadar çok özlüyorum ,dediğim gibi içimdekileri anlatamıyorum da...Aslında ben haberlerde vefat eden kaybolan çocukları izledikcede çok etkileniyorum... DİĞER ARKADAŞLARA da ilgilerinden dolayı teşekkür edeim dedikleri gibi böyle giderse kesin bi yardım almalıyım...Sanemm

İnsanların acılarından reyting uman haberleri izlemeyin derim. Gündemi internet gazetelerinden takip edin.seres_esra

oğlunuzla ilgili tatsız bir olaymı yaşadınız da etkilendiniz birde kızınız var anlaşılan sırf oğlunuz için bu şekilde endişe ettiğiniz için soruyorum
Cevaplamak için Üye ol