Çatlak kremi Mustela

sunkey soruyor: 10

Mustela kullanan var mı, faydasını gördünüz mü? Ya da önerileriniz?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


burcuveduru

ben 6. aya kadar bebe yağı kullandım bir sıkıntı yoktu (tabi bu dönemlerde de zaten karnı çok büyümüyo insanın). sonra da mustelaya geçtim; çatlaklar başladı. fakat bu durumu bebe yağı ya da mustelaya bağlamadım. sanırım vücut çatlamaya müsaitse ne kullanılırsa kullanılsın çatlanıyo maalesef...


kitty

lierac phytolastil jel, body butter 16.haftadan itibaren düzenli kullandım. hiçbir çatlağım olmadı. tabiiki bir de genetik faktörler var.


sunkey

teşekkürler. annemde çok çatlak vardı, sanırım benim yapım müsait.şimdiye kadar nivea bebe yağı kullandım. ama yağ olduğu için sabah süremiyorum işe gitmeden. çabuk evden çıkıyorum çünkü .


gokalpileseyrialem

yapısal olduğu kesin ama kendi tecrübemle genetik olduğunu düşünmüyorum. Annemin ilk çocuğuyum olan maalesef bende olmuş ve annem çok çatlamış :( ama bende çizik yok :)) tedbir almak çok önemli bende 4. aydan itibaren büyük bir itina ile ihmal etmedim bu işi. Mustela, johnson bebe yağ, ve özel bir aktar karışımı kullandım. ÇÇatlaklar estetik müdahalelerle bile düzelmiyor biliyorsunuzdur.O nedenle ihmal etmeyin derim.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Çatlaklar ile ilgili tecrübemi ekliyorum umarım faydası olur. Hayırlı olsun bebiş :))
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler.html


PembeTavsanim

mustela kullandim 3.aydan beri ama ise yaramadi son ay bella b tummy kullandim ondan cok memnun kaldim.gonult

Ben her banyodan sonra (hergün) çilek yağı sürdüm, doğumumu 17 kilo ile bitirdim ve sıfır çatlak, hatta doktorum sürekli ne kullanıyorsun diye soruyordu, kendi hastalarına da tavsiye edecekmiş.


pearly

Hamilelik öncesinde bacaklarımda çatlaklar vardı. O yüzden hamilelik döneminde de kesin olur diye düşündüm. 3. aydan itibaren hergün düzenli olarak mustela kullandım. Hatta son haftalarda günde 2 defa sürdüm. Tek bir çatlak bile oluşmadı. Ben tavsiye ederim.


sunkey

süper! , düzenli derken günde kaç kez sürdünüz mesela?sunkey

şimdi gördüm günde 2 :)


elifbe

Ben bella b'yi tavsiye ederim kesinlikle. Doktorum önermişti. Vazelin kadar yogun yapida. 8. aya girecegim ve catlagim yok. Blogumda yazmistim: http://www.yeniyetmeanne.com/2012/01/hamilelik-catlaklaryla-savasan-arlar.htmlCevaplamak için Üye ol