Mama Isıtıcısı

elfpnrckr soruyor: 7

Bebeğim maalesef mamayla besleniyor. Mama ısıtmak  özellikle geceleri büyük sorun. Mama ısıtıcıları hakkında bilgisi/deneyimi olan varsa paylaşabilir mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


seda_melis

Ben de ilk zamanlar büyük bir hevesle biberon ısıtıcısı almıştım fakat zamanla ne kadar gereksiz olduklarını gördüm. Cezvede su ısıtmak inanın daha pratik. gerçi ben arzum'un ısıtıcısını almıştım, çok dandik olduğunu düşünüyorum çünkü prospektüsü ile kullanımı o kadar tezat ki. söylediği miktarı söylediği ayarda ısıtıyorsun su kaynıyor, o derece yani. belki daha kaliteli ve pratik markalar vardır bilemiyorum ama arzumu asla önermem.


Alef

Ben hamileyken Avent biberon ısıtıcısı aldım 2 kez kullandım dolapta duruyor hiç pratik değil, mamanın her seferinde taze hazırlanması gerekiyor makinanın hazırlanmış mamayı sabit sıcaklıkta tutması zararlı e ozaman mevzu su ısıtmaksa cezve daha pratik geldi bana, erikli suyu 2-3 mamalık(beklemiş suda zararlı) 5 dakika kaynatıp cam sürahide ağzı kapalı tutuyorum mama yapacapım zaman Örneğin 125cc suyu biberonla ölçüp 2 dk cezvede ısıtıyorum, oda sıcaklığındaki suda mama erimiyor çok kaynar su ile  yapmakta doğru değilmiş zaten mama kutusunun arkasında yazıyor suyu ısıttıktan sonrada mamayı ilave edip karıştırıyorum sonra biraz soğutup kullanıyorum cam sürahi yerine termosta kullanabilirsin ama bence en sağlıklısı cam, dışarı çıktığımda sadece termos kullanıyorum. Evet benim içinde geceleri zor oluyor ama yapacak bişey yok emziremeyen annelerin kaderi bu, siz çok zorlanıyorsanız akşam su kaynatıp termosta sıcak suyu muhafaza edebilirsiniz çoğu arkadaşım öyle yapıyor bence onun içinde içi cam termoslardan kullanılmalı, metal olanlardan değil.


Alef

sdemirsoz Aventinki başarılı 3 fonksiyonlu; donmuş anne sütünü ısıtıyor, mama suyu ısıtıyor ve mamayı sabit ısıda tutuyor, maksat mama için su ısıtmaksa makinanın fonksiyonlarını ayarlayana kadar cezve kullanmak çok daha pratik geldi bana, fakat donmuş anne sütünü çözdürmek için çok pratik olsa gerek benim makinayı anne sütü için kullanma fırsatım olmadı.  


seda_melis

Alef, evet ben mama için su ısıtmayı kastetmiştim. Benim de sütüm az olduğu için dondurup saklayamadım. Eğer amaç sadece su ısıtmaksa kesinlikle hiçbir şey almayın derim ben. Ama sizin söylediğiniz gibi diğer amaçlarla kullanmak istiyorsanız Avent gibi kalitesinden şaşmayacağınız markalar en mantıklısı.


Alef

Aynen öyle :)


elfpnrckr

Teşekkürler arkadaşlar. Benimki bir seferde tüm biberonu bitirmiyor. 10 dk besleniyor. Biraz bekleyip tekrar devam ediyor. İşte o sırada mama soğuyor ve tekrar tekrar ısıtmak gerekiyor. Mama ısıtıcısını bu amaçla kullanmayı planlıyrorum.


Alef

Sakın soğumuş mamayı tekrar ısıtmayın, beklemiş mamayı kullanmak sakıncalı, zaten kutunun arkasında yazıyor ayrıca doktorlarda önermiyor. Cevaplamak için Üye ol