bebekte başinı yerlere vurma ve anneye cok baglanma

1987 soruyor: 4

mrb arkadaşlar 
benım bı yaşinda kızım var.kızım bana cok aşirı baglı;sureklı benım ılgımı cekmek ,kendısı ıle ılgılenmemı ıstıyo öylekı mutfaga bulaşik yıkamaya gıtsem yanıma gelıp ayagımın dibine yatıp ,başinı yere vurarak aglıyo,elıme örgumu alsam aglıyo,ne zaman televızyona bıraz yogunlaşsam naz yapmaya calışiyo , bana bakarak başinı duvara vuruyo ,benı evde goremesın; mesala bı odadan dıyerıne gıdeyım aglıyo anne anne dıye ,açikçası tuvalete bıle gıtsem kapısını acık koymak zorunda kalıyorum benı gormedımı yere yatıp başinı yere vuruyo ,benıde depresyona koydu, uzerıme cok duşmesı ,birseylerle ılgılenmeme ızın vermemesı ,benım de sınırlerımı bozdu bana lutfen yardım edın .ben ne yapmalıyım,kızmın bu davranışları karşısında nasıl hareket etmelıyım .Lutfen bana bı fıkır verın.  lutfen acil  cevaplarınızi beklıyorum arkadaşlar

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Günde iki saat telefonları, televizyonu, örgüyü vs. bırakıp sadece kızınıza yoğunlaşın ama bunu o talep etmeden herhangi bir saatte yapın. Kucaklayın, şarkı söyleyip dans edin. Kaliteli zaman geçirmek çocuğa kendini değerli hissettirir ve diğer zamanlarda nasıl olsa onunla ilgileneceğinizi bildiği için uzakta olmanızı umursamaz.

İmza: Oğlunun peşinde azıcık sevebilmek için dolaşan ve sürekli kovalanan anne!


ekim_

anlattıklarınız bana hiç yabancı değil;bu yaşlarda çocuklar anneye fazlasıyla bağlı oluyorlar. evet ,insan kendine de biraz vakit ayırmak, bir nefes almak istiyor ama çocuklarımızın da ,şiddeti değişkenlik gösterse de bize ihtiyaçları var.

benim oğlum yeni yeni bırakıyor beni, o da bırakmak denirse;ama ben bana her yaklaşma talebine cevap verdim. onu hiç geri çevirmedim,hatta çok uzun aylar yapışık dolaştık.zor ama geçici bir dönem.zamanla değişecek bu durum.ciciannenin dediği gibi doyurucu zaman geçirmek bebek açısından çok önemli;hemen ruh hallari değişiveriyor.


kuzeyveannesi

cicianneye 100% katiliyorum fakat yinede is yaparken ornegin bulasik yikarken gelip ayaklarina sarilirsa onu geri cevirme bir sureligine yikamayi birak ve kizina kocaman saril inanki bu yasta ihtiyac duyduklari tek sey sonsuz sevgi ve sevkat..:)


ozzzy

Bende de var aynından bir tane :) Benim oğlum da sürekli bana yapışıyor  sevgiye çok ihtiyaçları var bu dönemde. 0-3 yaş arasında kabullenildiğini,koşulsuz  sevildiğini hissetmeleri lazımmış bu çok önemliymiş. Ben iş güç yapmıyorum o uyanıkken. Bazı durumlarda tv. açıyorum malesef . İnsan gerçekten çok bunalıyor , O uyuyunca sadece yemek üstün körü bir temizlik, çamaşır ütü ile falan geçiyor. hiç bir zaman yetişmeyen hep ertelenen işler .... kafada hep ...... nu yapmam , ...... da yapmam  lazımlarla dolaşıyor ve ben ne zaman biraz kafa dinliycem diyor insan.  Ama o el kadar yavrucuklar nasıl güzel anneee diyerek koşuyorlar bize, sarılıyorlar açamıza kıyılırmı onlara. Ona kıyamam kendime kıyıyorum napıyım artık:) Buraya da uykumdan çalarak giriyorum. Hatta bir konu açmayı düşünüyorum nasıl vakit buluyorsunuz internete girmeye diye. özellikle çalışmayanlar için sorucam cidden merak ediyorumCevaplamak için Üye ol