bakıcı sorunsalı

sevcanvet soruyor: 5

bakıcımdan çok memnunum ev işlerimi yapıyor bebeğe iyi bakıyor ve yatılı yalnız bir problemimiz var bakan ablanın öncedem durumu çok iyiymiş, çok alışveriş yaparmış gezer tozarmış ama şu anda oğlundan kaynaklanan durumdan dolayı ciddi kredi borcu var ve devamlı olarak önden para istiyor ve ben hiç kalbini kırmadım ama geçen gün izin gününde arabamı istedi vermeyince çok ısrar etti gene vermeyince bayağı bozuldu, şimdi ben extra para vermesem ekonomik durumu kötüye gidiyor ve psikolojisi bozuluyor çok yakında işe başıcam ve hızlı bi karar vermek zorundayım ya diyicemki herkesin derdi vardır yardım etmek lazım yada daha sorunsuz bi çalışan bulucam tabi böyle bir çalışan varsa.. çok üzüldüm aslında 1 ay önce aldım bayanıki işe başlayınca rahat edeyim diye, bebeklede alıştılar ama sanki kendine iyi davranan herkese alışıyor bebek

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozlemdevrim

Ben de arabanızı istemesini,siz  reddedince ısrar etmesini yani edebilmesini ilişkinizdeki sınırların bozulmuş olmasına yordum açıkçası...Sınırlarını  bilemeyen biri de olabilir, ya da ilişkiniz bu hale gelmiş olabilir..Eğer bunu ayarlayamayacak biri ise ben de mutlaka şimdiden değiştirmenizi öneririm..Bebeğiniz tekrar alışır merak etmeyin..Bizim 1 yılda 3. bakıcımız, benim sloganım şu: "Annesi  değişmesin yeter ki, bakıcının değişmesi problem değil!:))"


polen

benzer durumda bir bakıcım var benimde.maddi durumu önceden fena değilmiş,oğlu yüzünden şimdi kötü,iyiye gittiği de yok.önden para istediğinde önce tedirgin olmuştum,ama memnun olduğum için eşim de ver de bağlansın buraya,borçlu olsun dedi.veriyorum hala bazen.ama defterim var parayı,tarihi hep yazar ay sonunda çıkarırım ücretinden.ama arabamı istese hayatta vermem,ısrar ederse de terslerim.o kadar da değil.
bence sınırlarınızı ve ilişkinizi iyi düzenleyin devam edecekseniz.karşılıklı konuşun açık açık herşeyi.işe başlayınca zor durumda kalırsınız yoksa.içinize sinmezse de değiştirin.aranızda da saygı sevgi çerçevesini bozmadan mesafe oluşturun,haddini bilsin.


sevcanvet

zaten hemen çıkarmamın sebebi ''acaba sorun bendemi'' diye düşünmem, sanırım kontrolü ele alamadım, eşimle sorunlar, lohusalık depresyonu derken sanırım bakıcı ikinci planda kaldı,  çok kötü bi zamanımda geldi anneler beni anlıyordur, sorun bende değil karmaşasını çözdüğüm anda yani perilievrenin dediği gibi yavaş yavaş sınırı koyduktan sonra hala değişmiyorsa yeni bir başlangıç daha iyi olucaktır ama ilk önce kendi vicdansal problemimi çzömem gerekiyor :((


CokBilmis

Hiç vicdan yapmayın. Ben yaptım, hem de 2 kere, çok pişmanım.

İlk yardımcımın ailevi sorunları vardı. Bize de çok alışmıştı. Biraz daha, biraz daha diye diye dayandım. Sonunda dayanamayacağım bir noktaya geldi olay. Kibarca işten çıkardım.

İkinci yardımcım aynı zamanda kızıma da bakıcılık yapıyordu. Onun da ailevi sorunları vardı hep mutsuzdu. Kızımla arası çok iyiydi, ben de çok seviyordum. Bir gün depresyona girdi. Ona en ihtiyaım olan zamanda, ücretini de fazla fazla almışken pat diye işi bıraktı. Ne telefonlarımıza çıktı ne mesejalarımıza cevap verdi. KIzım da alışmıştı, sürekli onu soruyordu. Çok zor durumda kaldım.

Üçüncü kez yardımcı araken eve özellikle ailevi sorunları olmamasına dikkat ettim. Şimdi 24 yaşında, ilk kez çalışan ve çeyizi için para biriktiren hayat dolu, cıvıl cıvıl bir kız var evde. Rahat ettim çok şükür.

Yanarım yanarım milletin derdi ile dertlendiğim 2 seneye yanarım. İki yardımcım da kadir kıymet bilmedi ne yazık ki...


asyaperi

bızım bakıcımız yok ama bnm bır tanıdıgım kıızına dogdugunda bakıcı ayarladı cok ıyı bır kadındı ev ısı cocuk bakımı market kadın herseyın ustesınden gelıyordu cocuklada arası ıyıydı cocuk kadına anne dıyordu ama ogluyla alakalı baya sorunları vardı uzun bır sure ıdare ettıler ama bırgun oglu karısıyla kavga edıpde cocuguda alıp anneye babaya haber vermeden oglunun yanına gıdıp cocugada annenlere soyleme dıye tembıhleyerek aksam hıc bır sey olmamıs gıbı aıleye soylememıs tabı cocuk ertesı gun annesıne anlatıyor nedemek cocugu aılseınden haberısz evden cıkarmak ve anneye babaya yalan soyletmek ısıne son verdıler tabı ama bu surecte cocuk 3 yasına gelıp bakıcıyıda cok sevdıgı ıcın yenı bır bakıcı bulmaları cok zor oldu bulduklarınada cocuk sorun cıkardı ve careyı krese vermekte buldular tavsıyem bır an once kendınıze yenı bır bakıcı bulmanızCevaplamak için Üye ol