BEBEĞİMİN HASSAS TENİ :)

zeyno18 soruyor: 8

arkadaşlar hepinize merhabalar öncelikle, :) sizler bebeğinizin yüzünü ne ile temizliyorsunuz?bebeğim 11 günlük doğumdan sonra derisi soyulmaya başladı.banyodan sonra bedenine bebe yağı sürüyorum fakat yüz kısmına cesaret edip hiç bir şey kullanamadım sizler bebeğinizin yüzünü nasıl temizliyorsunuz?ılık temiz bir su ve pamuklu bez yeterli mi? kozmetik ürünlerden korkuyorum :(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


senayc

Ben hiç bir şey kullanmamıştım ürün olarak. Sadece ıslatılmış pamuk ile yumuşak bir şekilde silmiştim. biz o döenm hep sebamed kullanmıştık, çok alerjik bünyeliydi oğlum. ama yüzüne de hiç bebeyağı sürmedim.


burcaksahin

Zeyno bebeğinizi güle güle büyütün.
Soyulan yerlerine pek dokunmuyordum. Sen birsey sürsen de sürmesen de o deri değişecek. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle sadece silmek için Bioderma'nın ABC + diye steril suyu mevcut. Tam kozmetik urunu degil tam saf su gibi de değil. Mothercare'den aldığım yumuşacık pamuğa koyarak kullanıyordum. Bizim göbek bağımız 22. gün düştü :) Bu nedenle o güne kadar sık sık bu urunu kullandım.


zeyno18

teşekkürler :)


kuzum

Deri soyulması normal. Genelde oluyor, kendiliğinden geçiyor. Doktorumuz yüzüne mümkün olduğunca birşey sürmemeye çalışın demişti. Bu arada size gerekli bir bilgi mi bilmiyorum ama Johnson Baby, Bübchen (kullanmadığım için yazılışlarını bilmiyorum :) ) ve Dalin markalı ürünlerin bilmemne? testini geçemediklerini ve bu ürünleri kullanmamı önermediğini söylemişti. Biz Sebamed kullanıyoruz herşeyini.heval

canım ben yüzünede bebe yağı kullanmıştım çok iyi gelmişti ama istersen bence bu sorunu doktoruna danışsan şimdi biz ne söylesek senin kafan karışabilir en iyisi öyle yap seninde için daha rahat olur Allah bağışlasın hayırlısıyla büğütün.


Aysegul_

bence de sadece temiz su ve pamukla sil yeter. yalnız ben musluk suyu ile silmiştim ama bizim buradaki suların temiz olmadığını unutmuşum. gözü enfeksiyon kapmıştı, dr birşey demedi ama ben musluk suyuna bağladım. sizin oradaki suları bilmiyorum ama yine de kaynamış su olsa daha iyi olur sanırım.


ozlemdevrim

Biz de Sebamed kullanıyoruz..Ben yüzüne de sürdüm ama 1-2 gündür kafam çok karışık çünkü yüzünde kızarıklıklar oluştu :( Sebamed bebe yağı sürdüm diye mi yoksa pişik gibi bişey mi bilmiyorum ama bugünden itibaren banyodan sonra bişey sürmemeye karar verdim yüzüne ve düşünüyordum bişey sürmek gerekir mi diye..Nurturiada  bir bakayım dedim..S,z sormuşsunuz zaten, umarım bir cevap bulabiliriz :)
Barışın da tüm teni soyuldu ilşk günlerde,,Bu normal bişeymiş..


doublebassist

konu açılalı çok olmuş ama böyle bir konu bulmaya çalışıyordum kızım 10 günlük 3-4 gündür bacaklrından tutun göğsüne kadar tüm derisi soyuluyor. endişelenmeyeyim mi yani? normal bir durum diyorsunuz öyle mi?


Cevaplamak için Üye ol