meme reddi? ne olur yardım edinnn

battelship soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar,
kızım şu an tam 2 aylık.Bugüne kadar çok güzel emerken bir iki hafta önce birden memeye gelince ağlamaya başladı.aç da olsa memeye yatırma pozisyonuna  getirdiğim an ağmaya başlıyor.bugune kadar hiç biberon vermedi.bir ara ishal atlattık ondan mı acaba ?ne yapacagımı bilemedim.daha çok küçük memeyi bırakırsa ne yaparım diye kara kara düşünüyorum.şu an sadece bazen yatar pozisyonda emiyor.doktor bu aylarda meme reddi olabiliyor bebeklerde dedi geçici bir durum mudur acaba? böyle bir şey yaşayan var mı acaba ?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


battelship

Dün hep sakin ortamlarda emzirmeye çalıştım.Sanki az da olsa bir kademe kaydettik gibi geldi bakalım bugün nasıl olucak.Emmek istmediğinde zorlasam mı yoksa istediği
anı mı yakalamaya çalışsam b,lemedim.Bazen sanki zorlarsam hepten nefret edicek gibi geliyor.
secil84 memeyi reddettmesi kaç gün sürüp tekrar düzelıyordu?


gultenozturk

üzülme canım bende senle  aynı sorunları yaşadım hala azda olsa yaşıyorum.bende çok üzüldüm.emmeyi unutursa diyi. neyseki benimki uyurkem emiyodo. tek tesellim buydu meğerse bebeğimin damakları kaşınıyomuş ben bunu 15. sonra farkettim .yani diycem oki genelde bir sıkıntısı varsa emmiyor bebekler.sabret unutturma bir şekilde emzirmeye çalış ben heryolu denedim şimdi azda olsa emiyor.inşallah seninkide en yakın zamanda emer canım.


secil84

Memeyi reddetme dönemlerinde en az 15 gün sıkıntı çektim ben. Çok çabaladım ama değdi. Kızım 1 yaşına girecek ve ben çalışıyorum kızım halen emiyor şükürler olsun.2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum nasip olursa.Sende bebeğinin sakinliğini yakaladığın yerlerde/durumlarda onu emzirmeyi dene.Bi arkadaşım da kurutma makinasını çalıştırdığı zaman bebeğinin emdiğini söylemişti.Bende işe yaramadı ama dene istersen.


dileksem

Benim de basima gelmisti. O ara yeni emzik vermistim ali'ye. emzigi daha iyi emiyordu. ben de emzigi emerken hemen memeyi veriyordum agzina.emzik, meme, emzik, meme derken gecti o donem. belki sizde oyle deneyeiblirisiniz. biberon kullanmiyorsaniz sadece emiyorsa daha kolay atlatacaginizi dusunuyorum. pes etmeyin.
Cevaplamak için Üye ol